برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

مزایای دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما

یک زمانی بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) فقط، روش جدیدی بود که کسب و کارهای پیشرو برای بازاریابی از آن استفاده می کردند. اما رفته رفته، به رسانه ی تاثیر گذاری برای معرفی محصولات و خدمات کسب و کارهای ریز و درشت تبدیل شد. اما رشد و میزان تاثیرگزاری بازاریابی دیجیتال در چند سال اخیر با سالهای پیش ازآن قابل مقایسه نیست. در این مطلب مزایای دیجیتال مارکتینگ را بررسی خواهیم کرد.

حالا دیجیتال مارکتینگ، به معرف تمام و کمال کسب و کارها در دید مشتریان تبدیل شده است. دیگر داشتن یک وب سایت و راه اندازی چند کمپین بی کیفیت تبلیغات در گوگل کفایت نمی کند. اگر از استراتژی بازاریابی دیجیتال برای پیشبرد کسب وکار خود بهره نمیگیرید، از زمانه خود عقب تر هستید. از آنجاییکه اینترنت با همه ی کارها و فعالیت های روزانه ما درآمیخته است، اهمیت بازاریابی دیجیتال و حضور در عرصه آنلاین مثل روز روشن است. بگذارید برایتان بگوییم دقیقا چرا کسب و کار شما به بازاریابی دیجیتال احتیاج دارد.

امکان دسترسی به مشتریان، جایی که زمان و هزینه خود را صرف میکنند

یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ صرفه جویی در زمان و هزینه است. امروزه کاربران زیادی از سرتاسر دنیا، وقت زیادی را در شبکه های اجتماعی صرف می کنند. صد در صد ظاهر شدن جلوی چشم این تعداد از افراد که گروهی از آنها به احتمال زیاد مشتریان احتمالی شما هستند، موقعیت مهمی برای کسب و کارها است.

بازاریابی دیجیتال، زمین بازی کسب و کارهای کوچک هم هست

در گذشته شرکت های غول پیکر و ثروتمند، بهترین بیلبوردها در مناسب ترین جاها را از آن خود می کردند و کسب و کارهای کوچک توان رقابت با آنها را نداشتند. امروزه کسب و کار آنلاین مشابه آن، آمازون است. رقابت با برندهای بسیار بزرگ و میلیون ها دلار هزینه ای که آنها برای بازاریابی خود هزینه می کنند، بسیار سخت است.

اینجاست که بازاریابی دیجیتال، وارد میدان میشود و اهمیت خود را برای کسب وکارهای کوچک و نوپا، بیش از پیش نشان می دهد. بازاریابی دیجیتال برای خرده فروش ها، کسب وکارهای اینترنتی و برندهای شخصی عرصه رقابت خوبی است که با هزینه ی متناسب، بتوانند نام خود را بر سر زبان ها بیندازند. در واقع، بازاریابی دیجیتال به کسب و کارهای کوچک این امکان را میدهد که با بودجه ی تبلیغاتی کمتر، جایگاه اول را در بازاریابی اینترنی نصیب خود کنند. اگر تبلیغات آنلاین هدفمند و تاثیرگذاری داشته باشند هم کنترل بیشتری بر روی اینکه پول خود را کجا و چطور هزینه کنند، خواهند داشت.

 

با بازاریابی دیجیتال می توان هدفمندتر عمل کرد

با انتشار تبلیغ در روزنامه ها و مجلات، قطعاً مخاطب مورد نظر خود را هدف قرار داده اید. تصور شما این است که مخاطب مورد نظر شما احتمالاً آن مجله یا روزنامه را مطالعه می کند. جایگاه تبلیغات و اندازه آن را هم خودتان تعیین می کنید. در ضمن مراقب هستید که پیام شما در حیطه ی خط مشی های اصلی ناشران بگنجد. شاید آن تبلیغ را بیش از یک ملیون نفر ببینند اما چند درصد از آن یک میلیون نفر، مخاطبان هدف شما هستند؟ ممکن است ۵۵ درصد مخاطبان یک مجله مد و فشن خانم های بین سن ۳۵ تا ۵۵ سال باشند. این افراد، سطح تحصیلات متفاوتی دارند. همچنین میدانید که به اخبار دنیای فشن هم علاقمند هستند. اما این تعداد مخاطب برای کار شما خیلی زیاد است. یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ هدفمندانه حرکت کردن است. 

برای راه اندازی کمپین های هدفمند گوگل ادوردز، باید دانش و تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشید. می توانید در ابتدای راه کار تبلیغات در گوگل را با افراک شروع کنید. اکانت های اختصاصی ارائه شده توسط ما شامل ۴۵۰ درهم شارژ رایگان هم می شوند.

یکی از مزایایی که بازاریابی دیجیتال در اختیار ما قرار می دهد این است که می توان جامعه هدف را از طریق آن کوچک تر و متعاقباً دقیق تر کرد. به این ترتیب می توانید بر حسب هدف تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی خود، تمرکز خود را دقیقا روی گروهی از افراد که مد نظرتان هستند قرار دهید. گروهی که بیشترین احتمال را دارد که از شما خرید کنند.

بگذارید تبلیغات کلیکی را در این مورد، بررسی کنیم. تبلیغات در گوگل ادوردز را در نظر بگیرید. در این نوع تبلیغات کلیکی، شما افراد را بر اساس جست و جوهایشان در گوگل، هدف قرار میدهید. نتایج جست و جو تقریباً ۶۴ درصد از ترافیک وب سایت ها در اینترنت را به خود اختصاص می دهد. برای کسب وکارهایی که تمرکز زیادی بر روی سئوی وبسایت خود کرده اند۸۰ درصد ترافیک از نتایج جست و جو به سمت وبسایتشان سرازیر می شوند.

بیشتر بخوانید:‌ افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل

حتما بخوانید: اهمیت تبلیغ در گوگل

تبلیغات در گوگل به شما این امکان را می دهد که خودتان را نزدیک به بالاترین نتایج جست و جو گوگل قرار دهید. یعنی بالای نتایج اورگانیک گوگل. با تبلیغات در گوگل می توانید افرادرا براساس اهداف، چالش ها، شغل، مدرک تحصیلی، رفتار و غیره هدف قرار دهید. این کار را با شرکت در مزایده برای کلمات کلیدی مورد جست وجوی این افراد انجام می دهید.

شبکه های اجتماعی هم با استفاده از داده های جمع آری شده از کاربران، به شما امکان محدود کردن بازه مخاطبانتان را می دهد. لازم نیست هزینه ی هنگفتی پای یک تبلیغ بدهید. میتوانید به سادگی تبلیغات خود را تنظیم کنید و هر تبلیغ را به مخاطبی که مد نظراتان است نشان دهید. این مقدار از کنترل را هرگز بر روی سایر تبلیغات خود نخواهید داشت. در ادامه به مزیت های دیگر دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما خواهیم پرداخت.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید