برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

آموزش کیورد پلنر جدید

آموزش کیورد پلنر جدید

اگر به دنبال افزایش بازدید سایت خود هستید, میتوانید از گوگل کیورد پلنر جدید استفاده کنید. المان های بسیاری برای بهبود سئو وجود دارد. سئو موجود در صفحه, شامل عناصری مانند: محتوا, عنوان ها, توضیحات متا, لینک ها و پیوند های داخلی و ساخت اصلی سایت میباشد. غیر ممکن است بدون داشتن اطلاعاتی درمورد کلمات کلیدی و تعداد مناسب کلمات کلیدی, سئوی موفقی داشته باشید. در آموزش کیورد پلنر با افراک همراه باشید.
هزاران ابزار برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان وجود دارد. اما پر قدرت ترین و دقیق ترین ابزار, گوگل کیورد پلنر است.

نحوه استفاده از کیورد پلنر

مزایای گوگل کیورد پلنر جدید

 •  کلمات کلیدی, عبارات, وبسایت ها و دسته ها را میتوانید جستجو و بررسی کنید.
 • میتوانید عملکرد کلمات کلیدی بر اساس بودجه و هزینه های تعریف شده خود را بررسی کنید.
 • میزان جست وجو و تاریخچه داده ها را میتوان مشاهده و بررسی کرد.
 • فیلتر هایی برای موقعیت جغرافیایی, زبان و تاریخ وجود دارد, که میتوانید نتایج خود را محدود کنید.
 • میتوانید موارد بسیاری, شامل: میانگین جستجوی ماهانه, سطح رقابت, اثرات ارگانیک سایت, اثر تبلیغات بر سایت, یررسی مزایده سایت (bid) و جایگاه متوسط ارگانیک سایت ( average position ) را بررسی کنید.

قابل ذکر است که اگر اکانت گوگل ادز خود را با گوگل آنالیتیکس ارتباط دهید, میتوانید نتایج دقیق تری نیز به دست آورید.

آموزش کیورد پلنر جدید

آموزش کیورد پلنر جدید

شما با آموزش کیورد پلنر میتوانید به سئو سایت خود و نتایج ارگانیک آن بسیار کمک کنید. به سادگی بازدید سایت خود را افزایش دهید و کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید.
برای آشنایی با کیورد پلنر جدید موارد زیر را بررسی خواهیم کرد.

 •  ایجاد دسترسی به گوگل کیورد پلنر.
 •  ابزار دلخواهتان را انتخاب کنید.
 •  نتایج خود را دسته بندی و فیلتر کنید.
 •  قسمت کلید واژه های پیشنهاد شده را بررسی کنید.
 •  یک کلید واژه را انتخاب کنید.
 • میزان جستجوی کلمه کلیدی را بررسی کنید.

کیورد پلنر یک ابزار رایگان است. اما برای استفاده از آن باید یک اکانت گوگل ادوردز داشته باشید. اگر اکانت ندارید میتوانید از گروه افراک برای ساخت آن کمک بگیرید.
زمانی که اکانت گوگل ادز خود را ساختید. وارد آن شوید, در قسمت بالای صفحه گزینه tools را انتخاب کنید. سپس گزینه “Keyword Planner” را انتخاب کنید.
به دنبال آن گزینه “Discover New Keywords” و “Get search volume and forecasts” را نیز خواهید دید. زمانی که به دنبال تعداد مناسب کلمات کلیدی هستید, این دو گزینه تعداد زیادی کلمه کلیدی متناسب را پیشنهاد میکنند.
موارد بسیار دیگری نیز وجود دارند. به عنوان مثال: “keyword bidding features” برای یافتن کلمات کلیدی مناسب برای سئو, بسیار کاربردی است.

 ابزار گوگل کیورد پلنر جدید

کیورد پلنر جدید

دو ابزار اصلی در کیورد پلنر وجود دارد. میتوانید برای تمام کمپین های گوگل ادز خود و سئو سایت, کلمات کلیدی مناسب پیدا کنید.
برای گزینه “Discover New Keywords” , زیر مجموعه های دیگری وجود دارد.

 •  Enter words: دراین قسمت میتوانید یک کلمه کلیدی که کسب و کار شما را توضیح دهد, وارد کنید. نتایجی برای شما نمایان میشود که کلمات کلیدی مشابه از رقبای شما میباشد.
 • عبارات ( Phrases): این قسمت برای کلمات کلیدی طولانی است. بهترین ترفند برای نتایج بهتر, وارد کردن عبارات دو کلمه ایی است.
 • URL مربوط به وبسایت کسب و کار شما: این یک ابزار فوق العاده است که از ابزار کیورد پلنر جدید است. این گزینه, کلمات کلیدی مناسب برای صفحه اصلی وبسایت را به شما پیشنهاد میدهد.

ابزار “Get search volume and forecasts” در کیورد پلنر برای بررسی میزان جستجوی کلمه کلیدی های شما بسیار کاربردی است. نتایج این ابزار در قسمت “Keyword Results Page” نشان داده میشود.

دسته بندی و فیلتر نتایج در کیورد پلنر جدید

یکی دیگر از نکات آموزش کیورد پلنر  دسته  بندی و فیلتر نتالیج در کیورد پلنر است. به دنبال “Keyword Results” میگردید؟ برای دیدن نتیجه ها و جزئیات کلمات کلیدی, وارد این قسمت شوید.
در این قسمت میتوانید زبان و منطقه را برای نتایج بهتر انتخاب کنید. در این قسمت حواستان به تحریم های ایران باشد. چرا که نمیتوانید از میان کشور ها, ایران را انتخاب کنید. بنابراین گزینه All countries را انتخاب کنید. این اتفاق از کیفیت نتایج شما کم نمیکند, چرا که میتوانید برای انتخاب زبان مورد نظرتان, گزینه فارسی ( Persian ) را انتخاب کنید.

همچنین شما میتوانید از فیلتر های بسیاری در قسمت “Keyword Results Page” استفاده کنید که شامل موارد زیر است:

 • Keyword text: با انتخاب این گزینه, کلمات و عبارات مهمی برای شما نمایان میشود.
 • Exclude keywords in my account: این گزینه شامل کلمه های کلیدی است که به ازای هر کلیک آن, هزینه ایی پرداخت میکنید.
 • Average monthly searches: میانگین جستجوی یک کلمه کلیدی را در ماه نشان میدهد. این ابزار, زمانی مناسب است که بخواهید کلمات کلیدی را بررسی کنید, که میزان جستجوی بالایی دارند.
  همچنین میتوانید کلمات کلیدی که کمتر جستجو میشوند را به صورت جداگانه مشاهده کنید.
 • Competition: این گزینه در کیورد پلنر به شما امکان مشاهده میزان رقابت یک کلید واژه را در دسته بندی های کم, متوسط و زیاد میدهد. گرچه, امتیاز رقابت هر کلید واژه به رقابت تبلیغات گوگلی بستگی دارد.
 • Ad impression share: این گزینه در کیورد پلنر جدید در گوگل ادوردز هم اعمال میشود. بنابراین اگر برای سئو به آن احتیاج دارید میتوانید کاری به آن نداشته باشید.
 • Top of page bid: این گزینه به شما مقدار پرداختی برای هر کلیدواژه را نشان میدهد. شما میتوانید بین “(Top of page bid (low range” برای هزینه های کمتر و “(Top of page bid (high range” برای هزینه های بیشتر, یک گزینه را متناسب با کارتان انتخاب کنید.
 • Organic impression share: این گزینه به شما میزان نمایش سایت از طریق یک کلید واژه را نشان خواهد داد. این میزان براساس جستجوی ارگانیک است.
  البته, اکانت گوگل ادز شما باید به اکانت گوگل سرچ کنسول وصل شود.
 • Organic average position: این گزینه در کیورد پلنر, متوسط جایگاه کلمات کلیدی شما را نشان میدهد.
  توجه به کلمات کلیدی موجود در لیست, بسیار مهم است. شما باید نحوه الویت بندی هر کدام را برای استفاده در سایت خود یاد بگیرید.

اما فراموش نکنید, انتخاب کلمات کلیدی که میزان جستجوی آنها بالا است ولی رقابت کمتری دارند, همیشه راه درستی نیست.
بهترین راه برای دیدن کلمات کلیدی مناسب, دسته بندی بر اساس کمترین و بیشترین میزان رقابت و بیشترین و کمترین جستجو است.
با استفاده از دسته بندی ها میتوانید تمام کلمات کلیدی را از کمترین به بیشترین, مشاهده و بررسی کنید.

آموزش کیورد پلنر جدید

 آنالیز کلمات کلیدی در کیورد پلنر جدید

این ویژگی برای کیورد پلنر جدید تعریف شده است. در گذشته این ویژگی ها به صورت جداگانه وجود نداشت و در طول زمان با به روز رسانی های جدید به کیورد پلنر اضافه شد.

 • کلمه کلیدی ( به ترتیب مرتبط ترین): با کلیک بر روی این گزینه یک لیستی برای شما نمایان میشود. این لیست به ترتیب, مرتبط ترین کلمات کلیدی به کلماتی که شما نوشته اید و URL سایت را نمایش میدهد.
 • Average monthly searches: در کیورد پلنر جدید, شما میتوانید میزان سرچ یک کلمه کلیدی را در یک ماه ببینید. این میزان خیلی دقیق نیست و یک مقدار حدودی برای شما نمایش داده میشود.
  همچنین میتوانید کلمات کلیدی فصلی را مشاهده کنید. مثلا کادوی روز مادر در ماهی که این روز قرار دارد میزان سرچ بالایی دارد. در صورتی که در باقی روز ها و ماه ها میزان سرچ این کلمه کلیدی بسیار پایین است.

انتخاب کلمه کلیدی در کیورد پلنر

یکی از مهم ترین بخش های کیورد پلنر, انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. اما به این راحتی نیست که شما بخواهید یک کلمه را انتخاب کنید و به کارتان ادامه دهید.
عوامل متعدی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. با یک کلمه کلیدی دقیق استفاده میکنیم. عبارتی که تمام کلمات آن به عنوان کلمه کلیدی استفاده شود.
عبارت خود را وارد کنید و گزینه “Get Started” را کلیک کنید. سپس لیستی از صد ها کلمه کلیدی مرتبط برای شما نمایان میشود.
همچنین میتوانید گزینه “filter” را انتخاب کنید, بر روی گزینه “Keyword text” سپس “Contains” را کلیک کنید. کلمات کلیدی خود را با چرا, چطور, چگونه, کجا, چه زمان و.. بنویسید.
برای تمام کلمات خود از این روش استفاده کنید. در نتیجه عبارت هایی که در گوگل بیشتر جستجو میشوند برای شما در کیورد پلنر نمایان میشود.

فاکتورهای مهم در انتخاب کلمه کلیدی

 •  کلمه ایی را انتخاب کنید که میزان سرچ آن بالا باشد. بنابراین ترافیک ارگانیک سایت شما بالا میرود.
 • انتخاب کلمه کلیدی که رقابت بالایی دارد, درست است. کلمه کلیدی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید و مشتریان خود را جذب کنید.
 • میتوانید رتبه بندی وبسایت ها را در صفحه اول گوگل بررسی کنید. اینکار به شما کمک میکند که بهتر رقابت کنید و پیروز شوید.

نتیجه

ابزار گوگل کیورد پلنر و ابزارهایی که در کیورد پلنر جدید اضافه شده است, به شما کمک میکند یک سئو قوی داشته باشید. توجه داشته باشید, قبل از شروع کار خود, اکانت گوگل ادوردز بسازید. همچنین مهم است که رقبای شما از چه کلمه کلیدی و چه تعدادی استفاده میکنند. برای اینکار میتوانید در گوگل کار خود را جست و جو کنید و بالای صفحه رقیب های خود را بررسی کنید. فراموش نکنید که ساخت وبسایت و طراحی آن به گونه ایی باشد که بتوان براحتی در آن گشت زد. بازدید سایت خود را افزایش دهید. شما میتوانید برای تبلیغات وبسایت خود و ساخت اکانت گوگل ادز و ایجاد کمپین در گوگل ادوردز از کارشناسان گروه افراک کمک بگیرید. همچنین برای پاسخگویی به سوالات خود در بخش نظرات این پست, با شما همراه خواهیم بود.

آموزش کیورد پلنر جدید
اگر به دنبال افزایش بازدید سایت خود هستید, میتوانید از گوگل کیورد پلنر جدید استفاده کنید. المان های...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید