برترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰

برترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰

قدم گذاشتن در دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند باعث سردرگمی شود! با وجود پلتفرم‌های گوناگون و استراتژی‌های تبلیغات آنلاین متفاوت، سخت‌ترین قسمت برای کسب‌وکارها یافتن یک نقطه شروع مناسب در این دنیای شلوغ است!

معمولا در میان بازاریابان دیجیتال، دو مورد از مهم‌ترین دغدغه‌ها، صرفه اقتصادی و نتایج مطلوب است. اگر برای شما نیز این دغدغه‌ها مهم هستند، این مطلب برای شماست! در ادامه، لیستی از بهترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰ را مرور خواهیم کرد. با افراک همراه باشید.

برترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰:

۱. طراحی وب؛ نقطه شروعی که نمی‌توانید نادیده بگیرید

وب‌سایت هر کسب‌وکار، از مهم‌ترین بخش‌های آن کسب‌وکار است که اهمیت آن امروزه بر هیچ‌کس پوشیده نیست. در واقع وب‌سایت، محلی است که مشتریان بالقوه، اطلاعات محصولات و خدمات شما را در آن می‌یابند. در اکثر مواقع، وب‌سایت شما اولین محلی است که کسب‌وکارتان بر مخاطبان هدف تاثیر می‌گذارد.

از آنجایی که دیگر استراتژی‌های تبلیغات آنلاین، به منظور هدایت کاربران به وب‌سایت‌تان است، طراحی بهینه وب‌سایت، نقشی کلیدی در موفقیت یا شکست این استراتژی‌ها دارد. به عبارت دیگر، وب‌سایت شما باید در جلب توجه و جذب کاربرانتان، موثر واقع شود.

طراحی خوب وب‌سایت باعث می‌شود کاربران مدت طولانی‌تری در آن بمانند. بر اساس مطالعات اخیر، ۹۴ درصد از دلایل اعتماد نکردن کاربران به وب‌سایت‌ها، به طراحی آن‌ها مربوط می‌شود؛ بنابراین، اگر طراحی وب‌سایت شما بر اساس پاسخگویی به نیاز کاربران نباشد، آنها حتما متوجه خواهند شد!

فراموش نکنید، طراحی مناسب وب‌سایت، مهم‌ترین عامل در موفقیت دیگر استراتژی‌های تبلیغات آنلاین است. بنابراین هرگز از اهمیت آن غافل نشوید.

استراتژی‌های تبلیغات آنلاین : طراحی وب‌سایت

۲. بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو (SEO)

همانطور که اشاره کردیم، وب‌سایت شما ابزاری فوق‌العاده برای بازاریابی آنلاین است؛ اما تنها در صورتی که مشتریان بالقوه شما بتوانند آن را پیدا کنند!

بهترین راه برای رسیدن به این هدف، بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جست‌وجو یا SEO است. با سرمایه‌گذاری در SEO، وب‌سایت شما به نحوی بهینه می‌شود که رتبه آن در موتورهای جست‌وجو مانند گوگل، افزایش یابد و در نتیجه، در جست‌وجوهایی که مربوط به محصولات و خدمات شماست، در جایگاه بالاتری در لیست نتایج جست‌وجو نمایش داده شود.

از اقدامات مهم در این زمینه، یافتن کلمات کلیدی است که مخاطبان هدف شما درباره آنها جست‌وجو می‌کنند. علاوه بر آن، یافتن کلمات کلیدی که رقبای شما بر آنها تمرکز کرده‌اند نیز، اقدامی حائز اهمیت است. هدف از این اقدامات، انتخاب کلمات کلیدی است که مخاطبان شما را به وب‌سایت‌تان هدایت می‌کنند.

شما می‌توانید SEO سایت‌تان را با تولید محتوای اصیل پیرامون کلمات کلیدی که انتخاب کرده‌اید، بهبود دهید. لینک دادن وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما نیز، نتایج بسیار خوبی در این زمینه به همراه دارد. با استراتژی درست، شما می‌توانید رتبه وب‌سایت‌تان در موتورهای جست‌وجو را ارتقا دهید و ترافیک بیشتری به سایت خود هدایت کنید.

هدف نهایی SEO، نمایش وب‌سایت شما در صفحه اول نتایج جست‌وجوهای مرتبط با کلمات کلیدی هدفتان است. اگر بتوانید به سه جایگاه اول در این صفحه برسید، هدف بسیاری از کلیک‌های مخاطبان خواهید شد. بر اساس مطالعات، سه جایگاه اول در صفحه نتایج جست‌وجو، ۳۵ درصد کلیک‌ها را از آن خود می‌کنند!

SEO، از قدرتمندترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین شما است. ممکن است سرمایه‌گذاری در آن، نیاز به صرف هزینه و زمان قابل توجهی داشته باشد، اما مطمئن باشید ارزشش را دارد!

۳. تبلیغات کلیکی (PPC)

تبلیغات کلیکی ـ یا به عبارت دقیق‌تر تبلیغات پرداخت هزینه در ازای کلیک (PPC) ـ از جمله استراتژی‌های تبلیغات آنلاین است که به شما اجازه می‌دهد تبلیغات کسب‌وکار خود را در جایگاهی مناسب در لیست نتایج جست‌وجوی کلمات کلیدی هدفتان قرار دهید. در حالی که تمرکز SEO بر کسب رتبه در موتورهای جست‌وجو به وسیله محتوا و بهینه‌سازی‌ است، PPC به شما امکان می‌دهد با پرداخت هزینه، جایگاه خوبی در لیست نتایج جست‌وجوهای مرتبط با کسب‌وکارتان پیدا کنید.

اگر به تازگی در این زمینه وارد شده‌اید، بهترین نقطه شروع، گوگل ادز (Google Ads)‌ است، چرا که به شما اجازه می‌دهد تبلیغات‌تان را در لیست نتایج جست‌وجوی گوگل قرار دهید.

PPC بر اساس سیستمی مزایده‌ای است که در آن ابتدا کلمات کلیدی هدف خود را انتخاب می‌کنید و سپس با دیگران در کسب جایگاه در نتایج جست‌وجوی آن کلمات کلیدی، رقابت می‌کنید. اگر مقدار پولی که پیشنهاد داده‌اید، در میان بالاترین پیشنهادها باشد، تبلیغات شما در جایگاهی بالاتر از نتایج ارگانیک جست‌وجو نمایش داده می‌شود و به ازای تعداد کلیک‌هایی که دریافت می‌کند، مبلغی که پیشنهاد داده‌اید را می‌پردازید.

از مزیت‌های مهم PPC (همانطور که از اسم آن مشخص است) پرداخت هزینه تنها در ازای کلیک کاربران است. بنابراین، کاربرانی که علاقه‌ای به کسب‌وکارتان ندارند یا تبلیغات‌تان را نادیده می‌گیرند، هزینه‌ای برای شما به همراه نخواهند داشت. این مزیت، PPC را به یکی از قدرتمندترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین تبدیل می‌کند.

PPC همچنین روشی بسیار کارآمد است؛ چرا که به محض راه‌اندازی کمپین، نتایج آن را می‌بینید. بر خلاف SEO که رصد نتایج آن زمانگیر است، PPC بسیار سریع‌تر برای شما ترافیک و سود به همراه دارد.

استفاده همزمان از PPC و SEO، نیز تکنیک بسیار سودمندی است. ترکیب این دو ابزار، فرصت‌های متعددی برای کسب جایگاه بهتر در لیست نتایج جست‌وجوی کاربران فراهم می‌کند. اگر هنوز به جایگاه خوبی در لیست نتایج ارگانیک نرسیده‌اید، استفاده از PPC این شانس را به شما می‌دهد که به آن دست یابید. اگر جایگاه خوبی دارید، باز هم PPC برای شما سودمند است؛ چرا که باعث نمایش وب‌سایت شما در دو جایگاه می‌شود.

اگر هنوز سودمندی PPC و کارآمد بودن آن برای شما مورد سوال است، باید گفت پاسخ کاملا مثبت است! از میان جایگاه‌های مختلف لیست نتایج جست‌وجو، سه جایگاه تبلیغی اول حدود ۴۶ درصد از کلیک‌ها را از آن خود می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد تقریبا نیمی از کلیک‌های کاربران در لیست نتایج جست‌وجو بر روی تبلیغات PPC است.

به صورت کلی، PPC یک استراتژی کارآمد تبلیغات آنلاین است که با هر بودجه‌ای، وب‌سایت شما را بیشتر در معرض دید کاربران آنلاین‌تان قرار می‌دهد. چنانچه در این مسیر از یک شرکت حرفه‌ای در ایجاد و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی‌ نیز کمک بگیرید، زودتر به بازدهی موردنظر خود خواهید رسید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر دارید، از اینجا برای مشاوره رایگان اقدام کنید.

استراتژی‌های تبلیغات آنلاین : گوگل ادز

۴. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام، فرصت‌‌های بسیار خوبی برای دسترسی و تعامل با کاربران هدفتان در اختیار شما می‌گذارند. به همین دلیل، این سایت‌ها به سرعت در حال تبدیل شدن به بهترین ابزارهای تبلیغات آنلاین هستند. افراد بسیار زیادی در این پلتفرم‌ها حضور دارند و شانس این که درصد قابل توجهی از مخاطبان هدف شما، در این سایت‌ها حضور داشته و فعال باشند، زیاد است.

ابزارهای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، به شما این امکان را می‌دهند تا مخاطبان تبلیغات‌تان را بر اساس جنسیت، سن، مکان و حتی رفتارها و علایق انتخاب کنید. در این صورت شانس شما برای هدف قرار دادن مخاطبان مناسب، بسیار افزایش می‌یابد.

یکی از مزیت‌های مهم تبلیغات آنلاین در شبکه‌های اجتماعی، هزینه نسبتا کم آن است. در حقیقت بر اساس مطالعات، حدود پنجاه درصد از بازاریابان B2B، معتقدند تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی بسیار یا نسبتا کم‌هزینه است. بنابراین اگر به دنبال استراتژی‌های تبلیغات آنلاین کارآمد و کم‌هزینه هستید، این گزینه را حتما در نظر بگیرید.

۵. بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، گزینه‌ای بسیار کارآمد برای تبلیغات غیرمستقیم کسب‌وکار شماست. در این روش، شما با ارائه محتوای سودمند و جذاب به مخاطبان‌تان در قالب پست‌های بلاگ، ویدئو و … آنها را به وب‌سایت و در نهایت به محصولات و خدمات‌تان علاقه‌مند می‌کنید.

صرف نظر از صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید، انتشار محتوای اصیل و جذاب، راهی بسیار کارآمد برای ارتباط با مخاطبان هدفتان است. با انتشار چنین محتوایی، مشتریان بالقوه شما بیشتر به برندتان اعتماد می‌کنند. مسلما وقتی مخاطبان محتوای سودمند و جدید منتشر شده از سوی شما را ببینند، پیشرو بودن برند شما در بازار را بیشتر باور می‌کنند.

نکته مهم در این روش، انتشار منظم و پیوسته محتوای اصیل، جذاب و سودمند است. مطالعات نشان می‌دهد کسب‌وکارهایی که ۱۶ محتوا (یا بیشتر) در ماه منتشر می‌کنند، ترافیک وب‌سایت ۴ برابر بیشتر نسبت به کسب‌وکارهایی که محتوای کمتری منتشر می‌کنند دارند.

بازاریابی محتوایی، از بهترین استراتژي‌های تبلیغات آنلاین است؛ چرا که مکمل دیگر استراتژی‌های این حوزه مانند تبلیغات کلیکی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و حتی SEO است. به همین دلیل است که کسب‌وکارهای موفق، برای این روش اهمیت بسیار زیادی قائل هستند.

استراتژی‌های تبلیغات آنلاین : بازاریابی محتوایی

۶. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی، از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی دیجیتال و با این حال، هنوز از کارآمدترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین است. با استفاده از این روش، شما مستقیما در اینباکس‌های شخصی مخاطبان‌تان با آنها ارتباط می‌گیرید.

بازاریابی ایمیلی پتانسیل بازدهی بسیار خوبی دارد. بر اساس پژوهش‌ها، هر یک دلاری که در استفاده از این روش هزینه می‌کنید، می‌تواند تا ۴۴ دلار برای شما بازگشت سرمایه به همراه داشته باشد.

البته رسیدن به چنین سودی، نیازمند آزمون و تحلیل پیوسته ایمیل‌هایی است که در این روش می‌فرستید. شما به صورت منظم باید قالب‌ها و محتواهای متفاوتی را امتحان کنید تا در نهایت از نتایج بازاریابی ایمیلی خود راضی شوید.

کلام آخر

تبلیغات آنلاین را اصلا دست کم نگیرید! امروزه احتمال موفقیت کسب‌وکارهایی که از استراتژی‌های این حوزه استفاده می‌کنند، بسیار بیشتر از دیگر کسب‌وکارهاست. با استفاده از استراتژی‌های تبلیغات آنلاین که در این مطلب بیان کردیم و البته با صرف زمان و هزینه مورد نیاز، سود بسیار خوبی برای کسب‌وکارتان فراهم می‌کنید و از حضور در بازار آنلاین احساس قدرت خواهید کرد!

اگر تجربه استفاده از این استراتژی‌ها و یا دیگر استراتژی‌های موفق تبلیغات آنلاین را دارید، در قسمت نظرات با ما و همراهان افراک در میان بگذارید. همچنین اگر در زمینه تبلیغات آنلاین کسب‌وکارتان نیاز به مشاوره یا کسب‌ اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید مشاوره در این زمینه را مهمان ما باشید!

برترین استراتژی‌های تبلیغات آنلاین برای کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰
قدم گذاشتن در دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند باعث سردرگمی شود! با وجود پلتفرم‌های گوناگون و استراتژی‌های تبلیغات آنلاین...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید