9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

برای موفقیت در فضای آنلاین به استراتژی های بازاریابی تدوین شده ای نیاز دارید تا بتوانید همراه با روش های مختلفی که برای تبلیغات آنلاین استفاده می کنید، از لحاظ سئو و … سایت خود را در موقعیت مناسبی نگهدارید. تبلیغات در گوگل و سایر شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، یوتیوب و … زمانی می توانند نتیجه بخش باشند که سایت و صفحه فرود شما، کاربری خوبی داشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا روش های تاثیر گذاری تبلیغ در گوگل ادوردز به همراه بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین را به شما آموزش دهیم.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از ابزارهای تولید محتوا

تولید محتوا برای وب سایت همیشه و در همه زمان ها باید به بهترین شکل انجام شود چرا که شما با استفاده از همین محتوا است که می توانید نظر کاربران را چه از طریق تبلیغ چه از طریق سرچ به خود جلب کنید. ابزارهای مختلفی برای تحلیل میزان رقابت و انتخاب کلمه کلیدی وجود دارند که مهمترین آنها گوگل ادوردز است. تعیین کلمات کلیدی پر رقابت و البته کم رقابت با استفاده از این ابزار کار ساده ای است. اما نحوه استفاده از آنها نیاز به یک نقشه محتوا و استراتژی دقیقی دارد. علاوه بر این، برای جذب کاربر بهتر است که از یک نوع محتوا استفاده نکنید. برای جذابیت بیشتر، می توانید از محتوای متنی به همراه ویدئو استفاده کنید.

بنابراین تصور نکنید که تولید محتوا تنها به معنای تعیین تیتر و نوشتن یک متن ساده است. پس قبل از آماده سازی هر نوع محتوا به این مسئله فکر کنید که مخاطب شما کیست، در کدام مرحله از چرخه خرید است، به چه خدمتی نیاز دارد و … . به همین دلیل است که تعیین نقشه تولید محتوا به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین شناخته می شود.

استراتژی های بازاریابی آنلاین

به روز رسانی محتواهای منتشر شده

طبیعتا در رابطه با هر موضوعی که محتوا تولید می کنید، تغییراتی ایجاد می شود که نیاز است شما نیز تغییرات را در محتوای تولید شده و منتشر شده تان ایجاد نمایید. همچنین موفقیت در بازاریابی محتوا همیشه به معنای تولید محتوای جدید و منحصر به فرد نیست. برخی مواقع شما می توانید با به روز رسانی محتواهای قبلی، شرایط رتبه و بازدید سایت را بهبود ببخشید.

برای اینکه پست هایی که باید به روز شوند را شناسایی کنید، می توانید از ابزار گوگل آنلایتیکس Google Analytics استفاده نمایید. با استفاده از این ابزار، شناسایی پست هایی که بازدید کمی داشته اند کار سختی نیست. بعد از آن می توانید بررسی کنید که آیا پست منتشر شده کاملا باید از نو نوشته شود، با پست دیگری ادغام شود، متنی به آن اضافه شود و … . به روز رسانی مقاله های منتشر شده، یکی از زمانبرترین استراتژی های بازاریابی آنلاین است چرا که پیاده سازی آن نیاز به تحلیل و دقت بالایی دارد.

استفاده از ابزار چت آنلاین

با توجه به افزایش میزان استفاده افراد از تلفن های همراه، می توان نتیجه گرفت که کاربر سایت شما احتمالا از طریق سرچ تلفن همراه به شما رسیده است. بنابراین بهتر است که سایر روش های ارتباطی مانند چت آنلاین را برای برقراری ارتباط با او در نظر بگیرید. بر اساس آمار، چیزی حدود 62 درصد از مشتریان از صاحبان کسب و کار انتظار دارند که ابزار چت آنلاین را علاوه بر سایت، در سایر پلتفرم ها مانند تلگرام نیز داشته باشند. در این صورت است که فرد به راحتی می تواند با مشاوران شما ارتباط برقرار کرده و سوالش را از آنها بپرسد چرا که همیشه نمی تواند برای گرفتن جواب سوالش در سایت شما منتظر بماند!

 استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از لینک های خارجی

در هر زمینه ای که مشغول به کار هستید، مسلما افرادی را می توانید پیدا کنید که به عنوان مکمل شما در حال فعالیت هستند. بهتر است که با این افراد ارتباط کاری پیدا کرده و از آنها بخواهید که لینک سایت یکدیگر را در تولید محتوایی که انجام می دهید، با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. با استفاده از این تکنیک نه تنها می توانید رتبه سایت را بهبود ببخشید بلکه می توانید ترافیک سایت را افزایش داده و حرفه ای بودنتان را به کاربر نشان دهید.

بهتر است بدانید: بهبود رتبه سایت با ۱۰ روش طلایی

استفاده از محتوای ویدئوی در صفحات بلاگ

از گذشته تا کنون افراد بسیاری رو به سوی تولید محتوای ویدئوی آورده اند. اگر شما تا کنون از این روش استفاده نکرده اید، به احتمال زیاد امکان دسترسی به مشتریان جدید را از دست داده اید. بنابراین ویدئو مارکتنیگ را می توان به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین در نظر گرفت خصوصا اگر در شبکه های جهانی مانند یوتیوب انجام شود.

مطلب مرتبط: نحوه کسب درآمد از یوتیوب YouTube

تولید محتوا به صورت کتاب الکترونیکی یا ebook

امروه برای منحصر به فرد بودن تنها نباید در بلاگ سایت محتوای متنی قرار دهید. یکی از ساده ترین روش هایی که برای منحصر به فرد بودن در میان رقابایتان می توانید از آن استفاده کنید، تولید محتوا به صورت کتاب الکترونیکی است. شما می توانید با استفاده از شناختی که در رابطه با نیاز مشتری دارید، محتوایی تولید کنید که به سوالات او پاسخ داده و موجب جلب اعتمادش به شما می شود. استفاده از این روش به عنوان بهترین استراتژی بازاریابی آنلاین شناخته می شود چرا که هنوز افراد زیادی وارد آن نشده اند و امکان پیشرفت در آن وجود دارد.

 بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از شبکه های اجتماعی غیر سنتی

زمانی که بحث به استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و معرفی برند می رسد، اولین گزینه هایی که به ذهن اکثر ما می رسد، شبکه هایی نظیر اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و … است.  در حالی که شما می توانید از انجمن های مختلف نیز برای قرار دادن تبلیغ استفاده کنید. با استفاده از این شبکه ها امکان برقراری ارتباط به طور مستقیم با کاربران وجود دارد چرا که می توانید به سوالات آنها پاسخ داده و اعتمادشان را به خود جلب نمایید. پس به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین ، قرار دادن لینک سایتتان را در انجمن های مختلف مد نظر قرار دهید.

بهینه سازی محتوای بلاگ

بسیاری از مشتریان ما زمانی که از ناکارآمدی تبلیغ در گوگل شکایت می کنند، یکی از مواردی که به آن اشاره می کنند این است که با وجود هزینه زیادی که برای انجام تبلیغ در نظر گرفته اند، نتوانسته اند کاربر را به مشتری تبدیل نمایند. زمانی که ما مسئله را بررسی می کنیم، دلیل این مشکل را بهینه نبودن لندنیگ پیج و محتوای سایت برآورد می کنیم. کاربر زمانی که از طریق تبلیغ و یا سرچ در گوگل به سایت شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد به خدمت ارائه شده توسط شما نیاز دارد. شما باید با استفاده از گزینه های Call to Action آنچه را که برای پاسخگویی به نیازشان در نظر دارید، به آنها پیشنهاد دهید. پس سعی کنید در تمامی محتواها، خصوصا صفحات فرود، از گزینه های CTA به درستی و در جای درست انتخاب نمایید.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

بهبود تجربه کاربری در سایت

به دلیل تنوع سایت هایی که در فضای وب وجود دارد و رقبای احتمالی، کاربری که به سایت شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد به سایت رقیب شما هم سر زده است. به همین دلیل حتما باید به فکر ظاهر و کاربری سایتتان باشید.

اگر کاربر با مراجعه به سایت شما حتی با استفاده از صفحه فرود و تبلیغ در گوگل به آنچه که در نظر دارد، نرسد، خیلی سریع سایت شما را ترک کرده و هدف اصلی شما یعنی تبدیل کاربر به مشتری را برآورده نمی سازد.

بنابراین به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین ، بالا بردن سرعت سایت، منوی کامل و بهینه و … را حتما برای بهبود کارآیایی سایت در نظر داشته باشید. بر اساس آماری که منتشر شده است، در بسیاری از موارد، پایین بودن سرعت سایت تا 300 درصد در از دست دادن مشتری تاثیرگذار است.

برای دانستن تجربه کاربری(ux) این مقاله را بخوانید: UI و UX چیست و تفاوت‌های UI و UX چیست؟

جمع بندی

در نهایت باید در نظر داشته باشید که اگر همیشه نیاز و خواسته کاربر را به جای افزایش درآمد مد نظر داشته باشید می توانید از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین به گونه ای استفاده کنید که هم کاربر را به مشتری وفادار تبدیل نمایید و هم فروشتان را از طریق پلتفرم های آنلاین افزایش دهید. اما به نظر شما کدام یک از موارد بیان شده در این مقاله از بیشترین اهمیت برخوردار هستند؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید