الگوریتم های گوگل چیست؟

الگوریتم های گوگل چیست؟

سئو کار هستید؟ تبلیغات آنلاین انجام میدهید؟ احتمالا نام الگوریتم های گوگل را شنیده اید. رقابت برای افزایش رتبه گوگل برای تمامی سایت ها وجود دارد. اما بهتر است به صورت دقیق تری بدانیم الگوریتم های گوگل چیست؟ چراکه بهتر میتوانیم روند سئو و تبلیغات گوگلی را طی کنیم.
الگوریتم مراحلی است که برای ساخت و انجام کاری, از آن استفاده میکنند. الگوریتم ها, قوانینی هستند که میتوانند مشکلات را در چندین مرحله مختلف حل کند.

الگوریتم های گوگل چیست؟

الگوریتم های گوگل چیست؟ به زبان ساده الگوریتم های گوگل قوانینی هستن که موتور های جستجو بر اساس آنها سایت ها را رتبه بندی میکنند.
تصور کنید آخرین باری که در گوگل موضوعی را جستجو کرده اید. به عنوان مثال: ویدئو ماشین یا فروشگاه کفش در تهران. موتورهای جستجو میلیون ها نتیجه به شما نشان میدهند که میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: تبلیغ در یوتیوب

گوگل الگوریتم های پیچیده ایی برای موتور های جستجو دارد و دائما در حال به روز رسانی هستند. از طرفی این کمپانی به صورت علنی این الگوریتم ها را اعلام نمیکند. در این قسمت چندین المان به عنوان مثال وجود دارد که میدانیم برای نمایش سایت بسیار تاثیر گذار هستند. همچنین به عنوان اصلی ترین الگوریتم های گوگل شناخته شده اند.

  •  کلمات کلیدی در عنوان, تگ های عنواین در برگه و محتوا و توضیحات متا
  • میزان طبیعی لینک در صفحه
  •  نحوه اجرای سایت در موبایل مانند: گوشی های هوشمند و تبلت ها

بی شک این المان ها, برخی از خصوصیاتی هستند که الگوریتم های گوگل در هنگام رتبه بندی در صفحه جستجو SERP از آن استفاده میکنند. اما بسیار مهم و کاربردی هستند.

حتما بخوانید: انواع الگوریتم های گوگل

نحوه محاسبه میزان اهمیت المان ها برای گوگل

از آنجایی که الگوریتم های گوگل یک صفحه از وب را میخوانند. رتبه ایی از پیش تعیین شده برای هر صفحه مشخص میکنند. در آخر تمام این امتیازات جمع میشوند و رتبه نهایی سایت را تعیین میشود. زمانی که یک صفحه وب رتبه بالاتری را دریافت میکنند به این معنا است که نسبت به صفحات دیگر بیشتر از الگوریتم های گوگل پیروی کرده است.

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل انجام میشود. رتبه سایت ممکن است تغییر کند و ثابت نیست چرا که هر فعالیتی در توسعه سایت و صفحات دیگر بر کل رتبه سایت تاثیر گذار است.
روند رتبه بندی ها به صورتی است که سایتی که برای یک کلمه کلیدی در رتبه سوم قرار گرفته است به رتبه اول صعود کند. اصولا سایت هایی که سئوی پویایی دارند بیشتر در رتبه اول قرار میگیرند.

تاثیر الگوریتم گوگل بر روی تبلیغ در گوگل

آیا الگوریتم های گوگل بر روی رتبه تبلیغ سایت تاثیر گذار است؟ زمانی که الگوریتم های گوگل تغییر میکنند بر روی سئو سایت تاثیر میگذارند و ممکن است باعث کاهش رتبه سایت شوند. اما جایگاه تبلیغ چطور؟ زمانی که سایتی کاهش رتبه ارگانیک پیدا کند هزینه بیشتری را باید برای تبلیغات گوگلی پرداخت کند.
یک سایت را تصور کنید که سئو قوی دارد و با تبلیغ در گوگل رتبه اول را دارد. زمانی که الگوریتم ها تغییر کنند سئو سایت دچار تغییرات میشود. اما به دلیل تبلیغات گوگلی رتبه سایت تغییر نمیکند اما هزینه ایی که برای این جایگاه میپردازید بیشتر خواهد شد.

الگوریتم های گوگل برای سئو

همانطور که گفته شد الگوریتم گوگل اغلب براساس کلمات کلیدی, صفحات وب را رتبه بندی میکنند. بهترین را برای بهبود رتبه انجام سئو است. اما سئو سایت چیست؟ روشی است که میتوانید به گوگل بگویید که وبسایت و صفحات وب شما در مورد چه موضوعی است.
سال ها پیش تصور میکردند هرچه بیشتر از کلمه کلیدی در صفحه و یا محتوای خود استفاده کنند رتبه بالاتری خواهند گرفت. و گوگل متوجه خواهد شد که این صفحات کاربردی و مهم هستند.
زمانی که گوگل این موضوع را متوجه شد الگوریتم های خود را تغییر داد تا سایت هایی که صفحات خود را از کلمات کلیدی پر کرده اند, جریمه کند.

بنابراین حواستان باشد که از روش هایی استفاده نکنید که فکر میکنید از گوگل باهوش تر هستید. ممکن است از ابتدا رتبه شما افزایش پیدا کند اما در دام تغییرات و به روز رسانی ها گرفتار خواهید شد و کاهش رتبه چشمگیری خواهید داشت.

الگوریتم گوگل برای جستجو

الگوریتم های اصلی گوکل برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال فردی که “عروسک گربه” را جستجو میکند نتایج متفاوتی نسبت به فردی که “غذای گربه” را جستجو میکند, خواهد دید.
الگوریتم ها برای هر جستجو متفاوت هستند و با یک تغییر کوچک در املای کلمات و ترکیب آنها تغییر میکند و نتایجی را به کاربر نشان میدهد.
الگوریتم های گوگل برای نشان دادن اطلاعات شخصی سازی شده به کاربر, طراحی شده است.

به عنوان مثال: زمانی که شما کلمه ایی را شروع به نوشتن میکنید گوگل به شما پیشنهاداتی میدهد. تمام این مراحل توسط الگوریتم ها طراحی میشوند.

خلاصه

به روز رسانی الگوریتم های گوگل به سرعت اتفاق نمی افتد. اما رمز پیروزی میان این امواج تولید محتوا قوی است. نه تنها با کاهش رتبه سایت کمتری رو به رو خواهید شد بلکه هزینه تبلیغات گوگلی شما کمتر خواهد بود.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید