برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

آشنایی با نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب- پاسخ به سوالات یوتیوبرها

آشنایی با نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب- پاسخ به سوالات یوتیوبرها

یوتیوبرها، پس از شروع فعالیت در یوتیوب سوالات زیادی در مورد نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب برایشان پیش می آید. در این مقاله به بررسی اینکه الگوریتم یوتیوب چگونه کار میکند، می پردازیم و به سوالاتی که در مورد سیستم پیشنهادی Youtube پرسیده می شود، پاسخ می دهیم با افراک همراه باشید.

پرسش های یوتیوبرها در مورد نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب

۱. آیا ویدیویی که بازدید های کمی کسب کرده، منجر به افت کردن کانال یوتیوبم می شود؟

پاسخ یوتیوب: خیر ـ برای الگوریتم یوتیوب اصلا اهمیتی ندارد که کانال شما در چه جایگاهی قرار دارد، بیشتر، ویدیوها مدنظر یوتیوب است و هر ویدیو به صورت جداگانه بررسی می شود. اگر قرار بر این بود که با عملکرد پایین یک ویدیو کانال یوتیوب تحت تاثیر قرار بگیرد، عملا هیچ ویدیویی وایرال نمی شد، پس اگر یکی از ویدیوهای کانالتان بازدید قابل توجهی را کسب نکرده است. برای تولید ویدیوهای جدیدی که مخاطبانتان بپسندند، متمرکز شوید.

مطالب مرتبط :

۱. نحوه ساخت کانال یوتیوب

۲. چگونه یوتیوبر شویم؟

۲. آیا تغییر لوکیشن کانال بر روی بازدید کانال یوتیوب تاثیر دارد یا نه؟

پاسخ یوتیوب: خیر ـ بسیاری از یوتیوبرها بر این باورند که اگر لوکیشن کانال خود را به آمریکا و آلمان تغییر دهند، ویدیوهای کانالشان بازدید بیشتری کسب می کند، کارشناسان یوتیوب در پاسخ به این سوال یوتیوبرها گفتند که، این موضوع صحت ندارد و فرقی نمی کند که لوکیشن کانال شما کجا باشد، مخاطب مشخص می کند که الگوریتم های یوتیوب ویدیوی شما را به کاربران پیشنهاد دهند یا خیر؟ پس تغییر لوکیشن کانال شما تاثیری در بازدید کانال شما نخواهد داشت، انتخاب لوکیشن کانال و لوکیشن یوتیبر تاثیری در میزان مالیات نخواهد داشت بلکه مالیات بر روی ویوهایی که از IP کشورهای مختلف هست کسر میشود.

قوانین کپی رایت یوتیوب : چگونه از محتوای دیگران استفاده کنیم؟

۳. اگر ویدیویی اول به شکل خصوصی یا لیست نشده منتشر شده باشد،‌ امکان دارد بعد از انتشار بازدید مناسب نگیرد؟

پاسخ یوتیوب: خیر ـ از نظر الگوریتم یوتیوب این موضوع مهم نیست، الگوریتم ها به واکنش کاربران به ویدیو حساس هستند، و اگر یک ویدیو برای کاربران جذاب بوده و تعداد بازدیدهای آن زیاد باشد آن را به افراد بیشتری نشان خواهد داد.

اسم کانال یوتیوب – برای کانال یوتیوب چه اسمی انتخاب کنیم؟

۴. چرا ویدیوهای که هم نرخ کلیک بالایی دارد و بخش زیادی از ویدیوها توسط بیننده دیده میشود همچنان بازدید کمی دارند؟

پاسخ یوتیوب: در زمینه فعالیت شما، کانال های دیگری وجود دارند که عملکرد بسیار بهتری نسبت به ویدیوهای شما دارند به همین دلیل ویدیوهای شما کمتر به دیگران پیشنهاد داده می شود، شما می توایند ویدیوهای آن ها را ببینید و کارهایی که آن ها برای جذاب تر شدن ویدیوشان انجام دادند را یادداشت کنید، از آن ها درس بگیرید تا بتوانید کانال خود را بهینه کنید.

میزان مالیات کانال یوتیوب چقدر است؟

۵. آیا حقیقت دارد که یوتیوب کانال هایی که مانتایز شده را بیشتر به بقیه پیشنهاد میدهد؟

پاسخ یوتیوب: خیرـ هیچ فرقی میان ویدیوهایی یک کانال مانیتایز شده با ویدیوهای کانال مانیتایز نشده وجود ندارد، تنها مسئله ای که در الگوریتم یوتیوب اهمیت دارد، این است که چند نفر بر روی ویدیو کلیک کرده و چه میزان از ویدیو دیده شده است، فکر کردن به اینکه چون کانال مانیتایز نیست، بازدید نمی گیرید کاری بسیار اشتباه است. خبر مهم اینکه مطابق بروزرسانی های اخیر گوگل، کانال هایی که مانیتایز نیستند هم تبلیغات یوتیوب در آن‌ها نمایش داده می‌شود که تمام پول حاصل از نمایش تبلیغات از آن خود یوتیوب است.

مطالب مرتبط :

۱. افزایش درآمد ویدیوهای یوتیوب با youtube shorts

۲. درآمد هر ۱۰۰۰ بازدید یوتیوب چقدر است؟

۶. آیا عوض کردن تیتر و تامبنیل ویدیو باعث تغییر رتبه و رنک ویدیو می شود؟

پاسخ یوتیوب: تاثیر مستقیم ندارد ـ الگوریتم های یوتیوب چک می کنند که نسبت به تغییراتی که اعمال کردید، واکنش مخاطبان به چه صورت بوده است. آیا کاربران بر روی ویدیو کلیک می کنند، در صورت کلیک چند دقیقه از ویدیو را تماشا می کنند؟ در نتیجه به صورت غیر مستقیم می تواند اثر گذار باشد، اما اینکه با تغییرات اعمال شده بلافاصله رتبه کانال شما کاهش یابد و ویدیوهای شما بازدید بیشتری کسب کنند خیر.

نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب

کلام آخر – الگوریتم یوتیوب چگونه کار میکند؟

در این مطلب به اصلی ترین پرسش های یوتیوبرها مبنی بر نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب پرداختیم، و به این سوالات پاسخ دادیم، یوتیوبرها برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود می توانند از کارشناسان با تجربه افراک کمک بگیرند. تجربه شما از الگوریتم های یوتیوب و سیستم پیشنهادی یوتیوب به چه صورت بوده است؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

الگوریتم‌های یوتیوب قوانین خاص خود را دارند که در این مقاله به طور کامل برای شما شرح داده شده است.

برای سئو کردن ویدئوهای یوتیوب و رنک گرفتن، لازم است با الگوریتم های یوتیوب آشنایی داشته باشید تا بتوانید درآمد بیشتری کسب کنید. هم چنین برای تبلیغ در یوتیوب نیز دانستن این الگوریتم‌ها ضرورت دارد.

آشنایی با نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب- پاسخ به سوالات یوتیوبرها
یوتیوبرها، پس از شروع فعالیت در یوتیوب سوالات زیادی در مورد نحوه‌ی کار الگوریتم یوتیوب برایشان پیش می...
4.2 از 5 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید