الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل مانند دیگر الگوریتم های گوگل برای بهبود موتورهای جستجو بوجود آمده اند. به روز رسانی های انواع الگوریتم های گوگل میتواند بر روی تبلیغات گوگلی و سئو سایت تاثیراتی بگذارد. شناخت هر کدام از این الگوریتم ها میتواند به کسب و کار شما کمک کند. به عنوان مثال اگر از سرویس گوگل هتل ادز برای تبلیغات هتل خود استفاده میکنید بهتر است بدانید با کمک این الگوریتم نمایش بهتری نسبت به گذشته خواهید داشت. برای شناخت نحوه عملکرد الگوریتم کبوتر گوگل این مطلب را مطالعه کنید.

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

خیلی راحت بگویم اگر وسط یکی از خیابان های شهر تهران ایستاده باشید و در گوگل جستجو کنید “رستوران سنتی در همان خیابان” برای شما رستوران هایی نمایش داده میشود که در نزدیکی شما قرار دارند.
بله این کار کبوتر های گوگل است. الگوریتم کبوتر برای کسب و کار های محلی بسیار مناسب است, چرا که تمامی کسب و کار ها, چه کوچک و چه بزرگ بر اساس لوکیشن نمایش داده میشوند.

ممکن است رستوران های دیگر در این نتیجه نمایان نشوند اما مواردی نمایان میشوند که ممکن است در گذشته نمایشی نداشته باشند.
الگوریتم کبوتر به نفع کاربران است, چراکه باعث میشود جزئی تر و دقیق تر نتایج را فیلتر کند. همان چیزی که گوگل میخواهد, رضایت کاربران!

تاثیر الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر از 24 جولای 2014 کار خود را آغاز کرد. گوگل پس از آنکه پارامتر های فاصله و لوکیشن را برای رتبه بندی در نظر گرفت به کمک الگوریتم کبوتر نیاز پیدا کرد.
گوگل معتقد است که الگوریتم کبوتر به بهبود این پارامترها بسیار کمک کرده است.

زمانی که این الگوریتم به الگوریتم های گوگل اضافه شد, نتایج متفاوتی از گوگل وبمستر( گوگل سرچ کنسول فعلی) به دست آمد.
بسیاری از وبسایت ها با کاهش ترافیک سایت رو به رو شدند اما بیش از 60 درصد از کسب و کارها نمایش بیشتری در گوگل داشتند.

از دیگر تاثیرات الگوریتم گوگل, تعداد نتایج است. برای مثال قبل از الگوریتم کبوتر اگر عبارت رستوران های سنتی سمت سعادت آباد را جستجو میکردید, یک پک چندتایی ( معمول لیست گوگل, 7 تایی است) را مشاهده میکردید.
اما در حال حاضر تعداد نتایج کمتر شده است, اما لیستی که مشاهده میکنید همراه با نقشه و تلفن و دیگر جزئیات است.

این به روز رسانی نیز مانند دیگر به روزرسانی های گوگل اول ماجرا است. بی شک آزمون و خطاهایی خواهد داشت و تغییراتی نیز برای بهبود موتور جستجوی گوگل میکند.

کسب رتبه بالا در جستجوی محلی گوگل

اگر میخواهید با الگوریتم کبوتر گوگل همراه شوید و به جای افت رتبه سایت, جایگاه بالایی در صفحه گوگل داشته باشید باید چند فاکتور را در نظر بگیرید.

  1.  ثبت سایت در گوگل مپ و کسب نظرات کاربران
  2.  ثبت نام شرکت, آدرس و تلفن خودر تمامی صفحات سایت
  3. ثبت سایت در وبسایت های دایرکتوری محلی ( سایت های مرجع برای هرکسب وکار)

خلاصه

در این مطلب فهمیدیم که الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟ اما اگر به دنبال افزایش رتبه سایت خود هستید بهتر است با انواع الگوریتم های گوگل مانند: الگوریتم گوگل پاندا, الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل و موارد دیگر نیز آشنا شوید. نه تنها برای افزایش رتبه ارگانیک سایت به سئو شما کمک میکند, بلکه در روند تبلیغات گوگلی نیز میتوانید با شناخت این الگوریتم ها تبلیغ قوی تری داشته باشید. برای دریافت رایگان مشاوره از کارشناسان گروه افراک, با این شماره تماس بگیرید. 021284262

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید