کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

قوانین جدید یوتیوب برای یوتیوبرها

قوانین جدید یوتیوب برای یوتیوبرها

گوگل در بلاگ خود آپدیتی از قوانین جدید یوتیوب قرار داده است که در این مقاله به آن ها می پردازیم. در نوامبر 2020 قوانین جدید برای یوتیوبر ها و کسانی که به نحوی برای یوتیوب تولید محتوا می کنند معرفی شد. تا به امروز تنها تبلیغات یوتیوب برای کانال هایی که پاتنر یوتیوب هستند قرار داده می شد اما اکنون یوتیوب تصمیم دارد در روی کانال هایی که اصطلاحا monetize نشده اند نیز تبلیغ نمایش دهد. این از قوانین جدید یوتیوب است و به زودی بر روی تمامی کانال ها اعمال می شود. باید در نظر داشته باشید که تا زمانی که کانال به پاتنر رسمی یوتیوب تبدیل نشده و شرایط لازم را نداشته باشد نمی توانید برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود اقدام کنید.

قوانین یوتیوب برای شرکای رسمی خود

برنامه ی یوتیوب پارتنر به تولید کنندگان محتوا دسترسی های بیشتری ارائه می دهد کسانی که به عنوان شریک رسمی یوتیوب فعالیت می کنند می توانند به صورت مستقیم با تیم پشتیبانی در ارتباط باشند و همچنین از تبلیغات نمایش داده شده بر روی محتواهایشان درآمد کسب می کنند. این مقاله مروری بر ویژگی های موجود، معیار های عضویت و برخی از سوالات متداول دارد.

برای اطلاع از قوانین کپی رایت یوتیوب، شما را به مطالعه مقاله “قوانین کپی رایت یوتیوب : چگونه از محتوای دیگران استفاده کنیم؟” دعوت می‌کنیم.

شرکای یوتیوب چیزی به دست می آورند:

 • دسترسی به تیم های پشتیبانی
 • دسترسی به ابزار تطبیق حق کپی رایتینگ
 • دسترسی به ویژگی های کسب درآمد از تبلیغ

حداقل شرایط لازم برای عضویت:

تمام سیاست های کسب درآمد در YouTube را دنبال کنید

خط مشی های کسب درآمد YouTube مجموعه ای از سیاست ها است که به شما امکان می دهد از YouTube درآمد کسب کنید. اگر یک شریک YouTube هستید ، توافق شما از جمله سیاست های برنامه شریک YouTube به منظور کسب درآمد بالقوه در YouTube ، مستلزم رعایت این سیاست های کسب درآمد است.

 • در کشور یا منطقه ای زندگی کنید که برنامه YouTube Partner در آن موجود است.
 • در 12 ماه گذشته بیش از 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر داشته باشید.
 • بیش از 1000 مشترک داشته باشید.
 • یک حساب AdSense برای وصل کردن به حساب داشته باشید.

مطالب مرتبط :

پاسخ به سوالات یوتیوبرها

میزان مالیات یوتیوب

mcn یوتیوب چیست

چک لیست بررسی برنامه YouTube Partner Program

هر کسی که از لازمه های بالا برخوردار باشد می تواند درخواست یوتیوب پاتنر انجام دهد اما پیش از آن باید تمامی دستورالعمل های یوتیوب را رعایت کند. این چک لیست برای راهنمای شما در روند در خواست تهیه شده است.

 1. مطمئن شوید کانال شما از خط مشی ها و دستورالعمل های یوتیوب  پیروی می کند. هنگامی که درخواست می دهید ، یک فرایند بررسی استاندارد برای بررسی اینکه آیا کانال شما با خط مشی ها و دستورالعمل های ما مطابقت دارد ، انجام می دهید. فقط کانالهایی که با آنها مطابقت داشته باشند به عنوان شریک یوتیوب پذیرفته می شوند. یوتیوب همچنین به طور مداوم کانال های موجود در برنامه را بررسی می کند تا مطمئن شود که آنها همچنان مطابق با خط مشی ها و دستورالعمل های آن هستند.
 2.  تأیید صحت دو مرحله ای را برای حساب Google خود فعال کنید ، این بدان معناست که از حساب خود با رمز ورود و دستگاه دیگر محافظت خواهید کرد. عدم تأیید صحت دو مرحله ای ممکن است باعث تأخیر در بررسی برنامه شما شود ، بنابراین ما به شدت توصیه می کنیم این کار را انجام دهید.
 3. حداقل 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر داشته باشید. وقتی کانال های دسترسی YouTube Partner Program را یوتیوب بررسی می کند این نکته را حتما در نظر می گیرد. وقتی به این آستانه رسیدید ، معمولاً به این معنی است که محتوای بیشتری دارید. این آستانه به ما کمک می کند تا در مورد اینکه کانال شما از خط مشی ها و دستورالعمل های ما مطابقت دارد آگاهانه تر تصمیم بگیریم. فقط در صورت رسیدن به این آستانه می توانید برای YPP یا یوتیوب پاتنر شدن اقدام کنید.
 4. شرایط YPP را امضا کنید. می توانید هنگام رسیدن به مشترک و آستانه ساعت تماشای عمومی ، به شما اطلاع داده شود. هنگامی که کانال شما آستانه را دریافت کرد ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:
 • وارد YouTube شوید.
 • در بالا چپ ، روی عکس نمایه خود> YouTube Studio کلیک کنید.
 • در منوی سمت چپ ، روی کسب درآمد کلیک کنید.
 • اگر زیر آستانه هستید ، درصورتی که در 12 ماه گذشته به 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشا رسیدید ، واجد شرایط دریافت ایمیل هستم بر روی “اعلان من” کلیک کنید. اگر آستانه را دریافت کردید ، روی کارت “بررسی برنامه شرایط شریک” روی Start کلیک کنید.

دیگر اقدامات از سمت یوتیوب انجام می شود.

 5. مطمئن شوید که فقط یک حساب AdSense دارید. به عنوان بخشی از فرایند درخواست ، برای دریافت پول باید حساب AdSense را متصل کنید.

مطلب مرتبط: افزایش درآمد ویدیوهای یوتیوب با youtube shorts !

برای محاسبه درآمد ویدیوهای یوتیوب کلیک کنید.

 • روی کارت “ثبت نام در Google AdSense” شروع را کلیک کنید.
 • اگر قبلاً حساب AdSense دارید ، از حسابی که قبلاً تأیید شده استفاده کنید. می توانید هر تعداد کانال خود را به یک حساب AdSense پیوند دهید.
 •   اگر حساب AdSense ندارید ، می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های روی صفحه ، یک حساب ایجاد کنید.

کلام آخر:

با قوانین جدید یوتیوب آشنا شدید. آیا تا به حال از یوتیوب کسب درآمد داشته اید؟ آیا می دانید که در صورت داشتن موارد گفته شده در بالا می توانید درآمد زایی خود را شروع کنید؟ برای نقد کردن درآمد یوتیوب خود در ایران می توانید از مشاوره ی تیم افراک استفاده کنید.

سوالات متداول

رعایت کردن قوانین یوتیوب اهمیت زیادی دارد زیرا در صورتی که رعایت نکنید کانال شما اخطار می‌گید و در صورت گرفتن 3 اخطار کانال شما حذف شده و کل درآمد شما از بین می رود.

اگر شریک رسمی یوتیوب هستید؛ کاربران می‌توانند تبلیغات یوتیوب خود را بر روی محتوای شما انجام دهند و شما از آن درآمد کسب کنید.

 

قوانین جدید یوتیوب برای یوتیوبرها
گوگل در بلاگ خود آپدیتی از قوانین جدید یوتیوب قرار داده است که در این مقاله به آن … مطالعه بیشتر
5 از 4 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین