روش های بهبود نرخ کلیک ادوردز

روش های بهبود نرخ کلیک ادوردز

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که هنگام راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل ادز باید به آن توجه کنید، بهبود نرخ کلیک ادوردز است. چرا که نحوه تعیین آن نقش مؤثری در تعیین هزینه تبلیغ در گوگل و تعیین نمره کیفی دارد. به همین دلیل آگاهی از روش های بهبود نرخ کلیک برای هر فردی که از این روش برای بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند، الزامی است.

نرخ کلیک یا CTR چیست؟

نرخ کلیک به مقداری گفته می‌شود که از تقسیم کل کلیک‌های دریافتی بر کل بازدیدهای دریافتی تبلیغ حاصل می‌شود.

نرخ کلیک تبلیغات گوگلی چقدر باید باشد؟

بر اساس آنچه که گوگل ادوردز و متخصصان تبلیغات گوگل پیشنهاد می‌دهند، نرخ کلیک برای یک کمپین تبلیغاتی که همه موارد در رابطه با آن رعایت شده است، باید چیزی حدود 2 درصد باشد. این عدد یک مقدار متوسط و البته نسبی است. بنابراین بسته به نوع فعالیت کاری شما، کلمات کلیدی که تعیین کرده‌اید و … این نرخ می‌تواند تغییر کند. بنابراین در صورتی که نرخ این معیار در کمپین تبلیغاتی شما پایین است، بهتر است که به فکر بهبود نرخ کلیک تبلیغتان باشید.

روش های بهبود نرخ کلیک ادوردز

چرا بهبود نرخ کلیک تبلیغات کلیکی اهمیت دارد؟

به طور خلاصه می‌توان گفت، هرچه که مقدار نرخ کلیک تبلیغ بیشتر باشد، به این معناست که تبلیغ شما به دست مخاطبین هدف شما رسیده است. بنابراین در صورتی که مقدار این پارامتر باشد، به این معنا است که نرخ ارتباط تبلیغ شما بسیار پایین بوده به گونه‌ای که برای کلمات کلیدی تعیین شده، نمایش داده نشده است.

روش های بهبود نرخ کلیک ادورز

اگر از چند نفر که در حوزه تبلیغات کلیکی فعالیت دارند این سؤال را بپرسید، بدون شک جواب‌های متفاوتی دریافت می‌کند. چرا که در حالت کلی برای بهبود نرخ کلیک روش دقیقی وجود ندارد. اما با این وجود توجه به نکاتی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانند تأثیر مثبتی در بهبود این معیار داشته باشند.

عنوان تبلیغ گوگل ادز

عنوان تبلیغ مهم‌ترین قسمت از هر تبلیغ است چرا که می‌تواند نظر کاربر را جلب کرده و احتمال دریافت کلیک را بیشتر کند. بنابراین سعی کنید حتماً در هدلاین تبلیغ از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید.

بهبود نرخ کلیک

افزونه‌های گوگل ادز

یکی دیگر از مواردی که منجر به بهبود نرخ کلیک گوگل ادوردز می‌شود، استفاده از افزونه‌های متنوع گوگل ادوردز یا Ad extensions است. با استفاده از این افزونه‌ها می‌توانید فضای بیشتری برای نمایش تبلیغ به خود اختصاص دهید و اطلاعات بیشتری در مورد خدمات و یا محصولاتتان در اختیار کاربر قرار دهید. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید اعتماد کاربر را به خود جلب کرده و شانس تبدیل کاربر به مشتری را بیشتر کنید.

تعیین درست کلمات کلیدی

مهم‌ترین بخش برای راه‌اندازی تبلیغات کلیکی، تعیین کلمات کلیدی است. اگر نتوانید از این مرحله به خوبی بگذرید، اصلاً نمی‌توانید انتظار موفقیت چندانی داشته باشید. تعیین نادرست گروه‌های کلمه کلیدی نه تنها منجر به افزایش هزینه تبلیغ در گوگل می‌شود، بلکه شما را از اهدافتان دور می‌کند. با وجود ابزار مختلفی که برای تعیین کلمه کلیدی وجود دارد مانند google ads ، keyword planner ، google trends و … هنوز هم بسیاری از افراد کلمات بهینه را به درستی تعیین نمی‌کنند.

برای بهبود نرخ کلیک از طریق کلمات کلیدی باید تلاش کنید که میزان تطابق عبارت جستجو شده توسط کاربر را با کلماتی که تعیین کرده‌اید، افزایش دهید. هرچه که میزان این تطابق بیشتر باشد، شانس اینکه تبلیغ شما دقیقاً متناسب با نیاز کاربر نمایش داده شود نیز بیشتر می‌شود.

به نظر شما استفاده از چه روش های دیگر منجر به بهبود نرخ کلیک ادوردز می‌شود؟ استفاده از کدام یک از موارد نتیجه بهتری دارد؟

روش های بهبود نرخ کلیک ادوردز
یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که هنگام راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل ادز باید به آن توجه کنید، بهبود نرخ...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید