9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت دوم

9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت دوم

در قسمت اول این مطلب( 9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت اول) ما به معرفی روش هایی پرداختیم که با به کارگیری درست آنها می توانید از تبلیغات در Google Ads بهترین نتیجه را دریافت نمایید. در قسمت دوم از این مقاله همراه ما باشید تا شما را با سایر بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین آشنا کنیم.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

تولید محتوا به صورت کتاب الکترونیکی یا ebook

امروه برای منحصر به فرد بودن تنها نباید در بلاگ سایت محتوای متنی قرار دهید. یکی از ساده ترین روش هایی که برای منحصر به فرد بودن در میان رقابایتان می توانید از آن استفاده کنید، تولید محتوا به صورت کتاب الکترونیکی است. شما می توانید با استفاده از شناختی که در رابطه با نیاز مشتری دارید، محتوایی تولید کنید که به سوالات او پاسخ داده و موجب جلب اعتمادش به شما می شود. استفاده از این روش به عنوان بهترین استراتژی بازاریابی آنلاین شناخته می شود چرا که هنوز افراد زیادی وارد آن نشده اند و امکان پیشرفت در آن وجود دارد.

 بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از شبکه های اجتماعی غیر سنتی

زمانی که بحث به استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات و معرفی برند می رسد، اولین گزینه هایی که به ذهن اکثر ما می رسد، شبکه هایی نظیر اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و … است.  در حالی که شما می توانید از انجمن های مختلف نیز برای قرار دادن تبلیغ استفاده کنید. با استفاده از این شبکه ها امکان برقراری ارتباط به طور مستقیم با کاربران وجود دارد چرا که می توانید به سوالات آنها پاسخ داده و اعتمادشان را به خود جلب نمایید. پس به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین ، قرار دادن لینک سایتتان را در انجمن های مختلف مد نظر قرار دهید.

بهینه سازی محتوای بلاگ

بسیاری از مشتریان ما زمانی که از ناکارآمدی تبلیغ در گوگل شکایت می کنند، یکی از مواردی که به آن اشاره می کنند این است که با وجود هزینه زیادی که برای انجام تبلیغ در نظر گرفته اند، نتوانسته اند کاربر را به مشتری تبدیل نمایند. زمانی که ما مسئله را بررسی می کنیم، دلیل این مشکل را بهینه نبودن لندنیگ پیج و محتوای سایت برآورد می کنیم. کاربر زمانی که از طریق تبلیغ و یا سرچ در گوگل به سایت شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد به خدمت ارائه شده توسط شما نیاز دارد. شما باید با استفاده از گزینه های Call to Action آنچه را که برای پاسخگویی به نیازشان در نظر دارید، به آنها پیشنهاد دهید. پس سعی کنید در تمامی محتواها، خصوصا صفحات فرود، از گزینه های CTA به درستی و در جای درست انتخاب نمایید.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

بهبود تجربه کاربری در سایت

به دلیل تنوع سایت هایی که در فضای وب وجود دارد و رقبای احتمالی، کاربری که به سایت شما مراجعه می کند، به احتمال زیاد به سایت رقیب شما هم سر زده است. به همین دلیل حتما باید به فکر ظاهر و کاربری سایتتان باشید.

اگر کاربر با مراجعه به سایت شما حتی با استفاده از صفحه فرود و تبلیغ در گوگل به آنچه که در نظر دارد، نرسد، خیلی سریع سایت شما را ترک کرده و هدف اصلی شما یعنی تبدیل کاربر به مشتری را برآورده نمی سازد.

بنابراین به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین ، بالا بردن سرعت سایت، منوی کامل و بهینه و … را حتما برای بهبود کارآیایی سایت در نظر داشته باشید. بر اساس آماری که منتشر شده است، در بسیاری از موارد، پایین بودن سرعت سایت تا 300 درصد در از دست دادن مشتری تاثیرگذار است.

در نهایت باید در نظر داشته باشید که اگر همیشه نیاز و خواسته کاربر را به جای افزایش درآمد مد نظر داشته باشید می توانید از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین به گونه ای استفاده کنید که هم کاربر را به مشتری وفادار تبدیل نمایید و هم فروشتان را از طریق پلتفرم های آنلاین افزایش دهید.

9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت دوم
در قسمت اول این مطلب( 9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت اول) ما به...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید