بهینه سازی گوگل ادز با شاخص‌های جدید

بهینه سازی گوگل ادز با شاخص‌های جدید

مدتی است از بازنشسته شدن شاخص «جایگاه تقریبی» یا average position در گوگل ادز می‌گذرد. اخیرا در مقاله‌ای این موضوع را به تفصیل بررسی کردیم. اما اکنون سوال اینجاست که بدون وجود این شاخص چگونه می‌توانیم بهینه سازی گوگل ادز را انجام دهیم؟ نگران نباشید! گوگل فکر همه‌چیز را کرده است. در ادامه شاخص‌های جدید گوگل ادز را بررسی می‌کنیم که در نبود شاخص average position می‌توانیم از آنها برای بهینه سازی گوگل ادز استفاده کنیم. با افراک همراه باشید.

نقش شاخص‌های جدید تبلیغات گوگلی در بهینه سازی گوگل ادز

ابتدا اجازه دهید به صورت کلی شاخص‌هایی که جدیدا به گوگل ادز اضافه شده‌اند را بررسی کنیم. گوگل معتقد است این شاخص‌ها بسیار بیشتر از average position می‌توانند کاربردی باشند و از همه مهم‌تر، اطلاعات دقیق‌تری برای بهینه سازی گوگل ادز ، در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار می‌دهند:

دسته اول: شاخص‌هایی که به شما نشان می‌دهند میزان قرار گرفتن تبلیغات شما در بالای صفحه چقدر است.

دسته دوم: شاخص‌هایی که از طریق آنها می‌توانید فرصت‌های کسب impression بیشتر در بالای صفحه را کشف کنید.

دسته سوم: شاخص‌هایی که به شما نشان می‌دهند از چه راه‌هایی می‌توانید بهینه سازی گوگل ادز خود را انجام دهید.

در واقع دسته سوم، شاخص‌هایی هستند که هنگام پایین آمدن شاخص‌های دسته اول، به شما راهکارهای بهینه سازی گوگل ادز را نشان می‌دهند.

در ادامه سناریویی را بررسی می‌کنیم که در‌ آنها average position، کارایی چندانی ندارد. در حالی که شاخص‌های جدید می‌توانند اطلاعات مفیدی برای بهینه‌سازی تبلیغات گوگلی در اختیار شما قرار دهند:

فقط تبلیغاتی که به میزان خاصی مرتبط باشند می‌توانند در بالای صفحه ظاهر شوند

فرض کنید دو تبلیغ‌کننده در گوگل ادز، هر دو می‌بینند که جایگاه تقریبی تبلیغات‌شان ۴ است. این نشان می‌دهد هر دو تبلیغ به صورت تقریبی، چهارمین رتبه را در میان دیگر تبلیغات از لحاظ رنک تبلیغ کسب کرده‌اند. اما آیا هر دو این تبلیغات در بالای صفحه نتایج جست‌وجو (SERP) نشان داده می‌شوند؟

اینجاست که باید نقش الگوریتم‌های گوگل در تعیین جایگاه تبلیغات گوگلی را در نظر بگیریم. گوگل ادز همیشه سعی می‌کند مفیدترین و مرتبط‌ترین تبلیغات را در بالای SERP نشان دهد. این بدین معنی است که جایگاه تبلیغات در هر مرورگر و در هر عبارت جست‌وجو متفاوت است.

به عنوان مثال در حالت incognito مرورگر خود را باز کنید و دو عبارت «کفش» و «خرید کفش» را در گوگل جست‌وجو کنید. از آنجایی که عبارت «خرید کفش»، بیشتر تجاری است، تبلیغات بیشتری در صفحه نتایج جست‌وجوی آن ظاهر می‌شود. بنابراین تعداد تبلیغات نمایش داده شده و جایگاه آنها در هر جست‌وجو متفاوت است. حتی اگر تبلیغاتی که نمایش داده می‌شوند average position برابر داشته باشند، این موضوع تضمینی برای نمایش همه آنها در بالای SERP نیست.

حال که متوجه شدید شاخص average position شاخص چندان دقیقی برای نمایش عملکرد تبلیغات گوگلی شما نیست، پس در این زمینه از چه شاخصی می‌توانیم برای رصد و بهینه سازی گوگل ادز استفاده کنیم؟

بهینه سازی گوگل ادز با شاخص های جدید در نبود شاخص average position

خانم‌ها و آقایان، این شما و این شاخص افسانه‌ای Top Impression !

به لطف شاخص Top Impression شما می‌توانید عملکرد تبلیغات خود برای نمایش در بالای صفحه نتایج جست‌وجو را ارزیابی کنید. دو تبلیغ که average position برابر دارند، لزوما در این شاخص با یکدیگر برابر نیستند.

در میان سه دسته شاخصی که پیش‌تر از آن سخن گفتیم، این شاخص کاربردی‌ترین شاخصی است که در نبود average position می‌توانید برای بهینه‌سازی گوگل ادز استفاده کنید.

در پایان باید بگوییم بهینه سازی گوگل ادز، تخصص ماست! بنابراین، اگر در این زمینه به مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر نیاز دارید، یک مشاوره رایگان را مهمان افراک باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید