برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغ در گوگل ۱: راه اندازی یک کمپین گوگل ادز موفق با هدف جذب مشتری

تبلیغ در گوگل ۱: راه اندازی یک کمپین گوگل ادز موفق با هدف جذب مشتری

اگر با نحوه ساخت اکانت گوگل ادوردز و راه اندازی کمپین ها آشنایی دارید، خوب میدانید که ساختن یک کمپین تبلیغ در گوگل با هدف جذب مشتری فقط چند کلیک با شما فاصله دارد. اما اگر کارکشته ی عرصه ادوردز باشید خوب میدانید که جذب سرنخ باکیفیت به صورت ماهیانه به تلاش بیشتری احتیاج دارد. در این مقاله روش ساخت و راه اندازی یک کمپین موفق تبلیغ در گوگل با هدف جذب سرنخ را در چهار مرحله با هم مرور می کنیم.

تبلیغات کلیکی گوگل، از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ بیست و پنج درصد از پرسودترین تبلیغات کلیکی در دسکتاپ و ۵۰٪ تبلیغات پربازده در موبایل را به خود اختصاص داده اند.

کدام کمپین مناسب تر است؟

یک کمپین تبلیغ در گوگل که هدفش جذب سرنخ های باکیفیت و مرتبط با کسب و کار شماست، کمپین سرنخ گوگل ادوردز نام دارد. کسب و کارهایی که فرایند خرید زمان بری دارند مانند خدمات مربوط به بیمه و مشاورین املاک با استفاده از کمپین های سرنخ تبلیغ در گوگل شانس فروش خود را بالاتر می برند. آنها از طریق این نوع کمپین تبلیغ در گوگل، ترافیک زیادی را به صفحه ی فرود خود می کشانند تا به اطلاعات تماس بازدیدکنندگان برسند.

تبلیغات گوگلی اورجینال، همان تبلیغاتی هستند که در نتایج جست و جو ها، بالای صفحه ی اول و گاهی در قسمت پایین آن نمایش داده می شوند. با گسترش خدمات تبلیغاتی گوگل این نوع تبلیغات به نام تبلیغات جست و جویی گوگل ادز نام گذاری شدند.

تبلیغات کلیکی گوگل با نرخ بازگشت سرمایه مثبت ( ۲ دلار به ازای هر دلار هزینه برای تبلیغات در گوگل) جز پربازده ترین تبلیغات آنلاین به حساب می آیند. از آنجاییکه هر بازدیدکننده قبلاً کالا و خدمات مرتبط را در گوگل جست و جو کرده اند، سرنخ های باکیفیتی به نسبت آنهایی که از طریق سایر پلتفورم های گوگل ادز جذب می شوند هستند.

تبلیغ در گوگلاگر میخواهید یک کمپین موفق تبلیغ در گوگل راه اندازی کنید، اگر از تبلیغ در گوگل آن بازده مشخص و مورد انتظار را نمیگیرید، افراک می تواند به شما در این زمینه کمک کند و راهنمایی های خوبی در اختیارتان قرار دهد. می توانید با ما تماس بگیرید یا همین جا درخواست مشاوره بدهید:

شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

مرحله اول: کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید

راه اندازی کمپین تبلیغات در گوگل با کلمه ی کلیدی اصلی – تور چارتری – و سرازیر کردن سرنخ ها به سمت صفحه ی فرود مورد نظر خیلی اغواگرانه به نظر می رسد. گوگل حتی تبلیغ کنندگان را ترغیب می کند یک صفحه فرود مختص تبلیغ در گوگل خود داشته باشند.

نکته ی کار در انتخاب کلمات کلیدی مناسب و نحوه استفاده از آنها در تبلیغات گوگلی است. کلمات کلیدی رایج و اصلی خیلی نرخ تبدیل بالایی ندارند.

مجبور نیستید برای سرنخ های خود خیلی خرج کنید. چرا؟ چون کلمات کلیدی طولانی و دقیق تا ۳۶٪ بیشتر به تبدیل سرنخ ها به مشتری منجر می شوند. ( کلمات کلیدی طولانی و دقیق نسبت به کلمات کلیدی جامع تر و اصلی رقابت کمتری دارند) این میزان ده درصد بیشتر مقدار معمول است.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

اما چطور این کلمات کلیدی جادویی را پیدا کنیم؟

آیا قبلاً از طریق اورگانیک ترافیک به سایت خود آورده اید؟ از اطلاعات مربوط به آن استفاده کنید.

چنانچه در گذشته یک کمپین سئو با هدف جذب سرنخ راه اندازی کرده اید کار برایتان آسان تر می شود. م یتوانید از اطلاعات موجود در داشبورد گوگل آنالیتیکس خود استفاده کرده و صفحه ها و کوئری هایی که بیشترین نرخ تبدیل را برایتان داشته اند بشناسید. این اطلاعات می توانند به شما در انتخاب کلمه مناسب کمک کنند.

در قسمت  Search Console و در بخش GA رفته و به آمار صفحات فرود توجه کنید. متاسفانه بخش کوئری نرخ تبدیل و اطلاعات GA را در اختیارتان قرار نمیدهد، پس مجبورید از این قسمت شروع کنید.

در عوض، در این قسمت می توانید ببینید کدام صفحات از وبسایت بیشترین نرخ تبدیل و ترافیک اورگانیک از گوگل را داشته اند. بعد از این مرحله، باید سری به گزارش کوئری ها بزنید.

تبلیغ در گوگل

بعد از بررسی این اطلاعات، صفحات فرودی که بیشترین نرخ تبدیل را از طریق جست و جوی ارگانیک داشته اند بهترین گزینه ها برای تمرکزکمپین های تبلیغ در گوگل هستند.

ترافیک ارگانیک نداشته اید؟ از جست و جوی کلمات کلیدی شروع کنید

اگر وبسایت تان تا به حال ترافیک چندانی به سمت خود جذب نکرده و داده های زیادی در این زمینه در دست ندارید، برای پیداکردن بهترین کلمات کلیدی باید ادست به تحقیق در این باره بزنید. این کار را با استفاده از گوگل کیورد پلنر شروع کنید و اصطلاحات و کلمات مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید.

تبلیغ در گوگل

با استفاده از کیورد پلنر تمامی جست و جوهای مرتبط به همراه حجم جست و جو و میانگین هزینه مزایده bid برای هر کلمه کلیدی را می توانید ببینید. باید کلمات کلیدی پرکاربرد و مرتبط با خدمات خاص خود را که رقابت و هزینه ی کمتری دارند را از میان آنها انتخاب کنید.

تبلیغ در گوگل

هنگام راه اندازی کمپین تبلیغ درگوگل، فقط نگاه کردن به حجم جست و جو و هزینه ی مزایده هر کلمه کلیدی کافی نیست. هنگام ساخت یک کمپین تبلیغات گوگلی با هدف جذب سرنخ، تمرکز بر روی خدمات خاص کسب و کارتان می تواند بازدهی چندبرابری داشته باشد.

امیدوارم اطلاعات بالا برایتان مفید بوده باشد. اگر نکته ای مد نظر دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

تبلیغ در گوگل ۱: راه اندازی یک کمپین گوگل ادز موفق با هدف جذب مشتری
اگر با نحوه ساخت اکانت گوگل ادوردز و راه اندازی کمپین ها آشنایی دارید، خوب میدانید که ساختن...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید