بهینه‌سازی لندینگ‌پیج برای کمپین‌های گوگل‌ادز

بهینه‌سازی لندینگ‌پیج برای کمپین‌های گوگل‌ادز

کمپین‌های تبلیغاتی شما، صدای برند کسب و کاری شماست. هرچه تبلیغات برای کاربران جذاب‌تر باشد؛ احتمال موفقیت کمپین‌ها بیشتر است. برای سنجش عملکرد کمپین‌های تبلیغاتی خود می توانید از نسبت افرادی که تبلیغ شما را می‌بینند و بر روی آن کلیک می‌کنند، استفاده کنید. در این مقاله به آموزش بهینه‌سازی لندینگ‌پیج کمپین‌های گوگل ادز خواهیم پرداخت. اگر هرگونه سؤالی درباره کمپین گوگل ادورز یا تبلیغات در یوتیوب دارید می توانید با کارشناسان افراک تماس بگیرید.

سنجش کمپین‌های گوگل ادز

برای افزایش بازدهی کمپین های تبلیغاتی می‌توانید آن‌ها را بسنجید و به بهترین حالت ممکن بهینه کنید؛ نرخ CTR یکی از مهم‌ترین فاکتورهای بهینه سازی گوگل ادز است؛ نرخ کلیک (CTR) نسبتی است که نشان می‌دهد افرادی که تبلیغ شما یا فهرست محصول رایگان شما را می‌بینند، چند بار روی آن کلیک می‌کنند. نرخ کلیک (CTR) را می‌توان برای سنجش عملکرد کلمات کلیدی و تبلیغات و لیست‌های رایگان استفاده کرد.

  • CTR تعداد کلیک هایی است که تبلیغ شما دریافت می کند تقسیم بر تعداد دفعاتی که تبلیغ شما نشان داده می شود: کلیک ها ÷ impressions = CTR. به عنوان مثال، اگر شما ۵ کلیک و ۱۰۰ نمایش داشته باشید، CTR شما ۵٪ خواهد بود.
  • هر یک از تبلیغات، فهرست‌ها و کلمات کلیدی شما CTR مخصوص به خود را دارند که می‌توانید فهرست شده در حساب خود را ببینید.
  • CTR بالا نشانه خوبی است که کاربران تبلیغات و لیست‌های شما را مفید و مرتبط می‌دانند.
  • می‌توانید از CTR برای سنجش اینکه کدام تبلیغات، فهرست‌ها و کلمات کلیدی برای شما موفق هستند و کدام‌ یک نیاز به بهبود دارند، استفاده کنید. هر چه کلمات کلیدی، تبلیغات و لیست‌های شما بیشتر به یکدیگر و با کسب و کار شما مرتبط باشد، احتمال اینکه کاربر پس از جستجو کلمه کلیدی، روی تبلیغ یا فهرست شما کلیک کند، بیشتر می‌شود.

با سنجش کمپین های گوگل ادز متوجه خواهید شد که کدام تبلیغات بیشترین کلیک و نرخ تبدیل را دارند، با انجام چه اعمالی بیشترین نرخ تبدیل با کمترین هزینه را داشته باشید.

تبلیغات در گوگل

سفارش

مراحل بهینه‌سازی لندینگ‌پیج کمپین‌های گوگل ادز

تناسب کلمات کلیدی لندینگ با تبلیغ

معمولا کاربران به سمت تبلیغاتی جذب می‌شوند که با کلمه کلیدی جستجو شده آن‌ها مرتبط باشد. بنابراین مطمئن شوید که متن تبلیغ شما (به خصوص عنوان تبلیغ) ارتباط نزدیکی با کلمات کلیدی مشخص شده داشته باشد. این موضوع توجه افرادی را که آن کلمات را جستجو کرده‌اند را جلب خواهد کرد و نشان می‌دهد که تبلیغ شما چقدر با آنچه کاربران می خواهند مرتبط است.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که به جای قرار دادن کلمات کلیدی در یک گروه تبلیغاتی، آن‌ها را براساس موضوع یا محصول گروهبندی کنید. به این ترتیب، می‌توانید تبلیغی بنویسید که مستقیماً برای آن موضوع خاص تنظیم شده باشد و هر چه تبلیغات و کلمات کلیدی کمیپن با هم مرتبط تر باشند، احتمال علاقه‌مندی افراد بیشتر خواهد شد.

راه اندازی نسخه‌های متفاوت تبلیغ

ثبت هر چیزی که می خواهید در مورد کسب و کار خود در یک تبلیغ متنی بیان کنید ممکن است سخت باشد. به همین دلیل بهتر است نسخه های مختلفی از تبلیغ خود را راه اندازی کنید. راه اندازی ۳ تا ۵ تبلیغ مختلف در یک گروه تبلیغاتی ایده بسیار خوبی است چون گوگل ادز به صورت پیش فرض شروع به نمایش تبلیغاتی می‌کند که عملکرد بهتری داشتند. در هر تبلیغ سعی کنید از عنوان‌های مختلف یا متن توضیحات جذاب استفاده کنید.

مطالب مرتبط

۱۰ نکته برای تبلیغات گوگل

نحوه‌ی کار گوگل ادز برای کسب و کارهای مختلف

استفاده از call-to-action حرفه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای

در متن کمپین تبلیغاتی باید کاربران را تشویق کنید که در سایت شما فعالیت داشته باشند. حال هرچه کلمات کلیدی و لندینگ پیج شما مطابقت بیشتری داشته باشد، شانس شما برای افزایش نرخ تبدیل بیشتر است. با انتخاب عبارت مناسب، از پرداخت هزینه برای کلیک‌هایی که احتمال کمتری برای افزایش نرخ تبدیل کسب و کار شما دارند، اجتناب کنید.

هرچه از call-to-actionهای مرتبط تری در لندینگ‌پیج استفاده کنید، احتمال تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل بیشتر است.

برجسته کردن خصوصیات شاخص برند

اگر برند کسب و کاری شما خصوصیت بارزی دارد، آن را به مخاطبان خود نشان دهید و مطمئن شوید که مخاطبان آن‌ها را می‌بینند. به عنوان مثال، ممکن است یک تخفیف تابستانی ۱۰٪ تخفیف فوری یا یک هدیه رایگان با خرید ارائه دهید. توجه به قیمت‌ها یا تبلیغات خاص می‌تواند بر تصمیم افراد برای کلیک کردن بر روی تبلیغ شما تأثیر بگذارد. هر چه بیشتر بتوانید خود را از رقبا متمایز کنید، به احتمال زیاد مشتریان بالقوه را جذب خواهید کرد.

لندینگ‌پیج ها نقش مهمی در تبدیل کلیک به مشتری دارد. وقتی شخصی روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، انتظار دارد در صفحه‌ای قرار بگیرد که با آنچه در تبلیغ دیده است، مرتبط باشد. اگر بلافاصله آنچه را که انتظار دارند پیدا نکنند، به احتمال زیاد صفحه را ترک خواهند کرد. شما باید از ارتباط کلمات کلیدی تبلیغ و کلمات کلیدی لندینگ پیج اطمینان حاصل فرمایید.

استفاده از اکستنشن‌های گوگل ادز

یکی دیگر از راه‌هایی که مخاطبان بیشتری را جذب تبلیغ شما می‌کند؛ استفاده از افزونه‌ها برای نشان دادن اطلاعات بیشتر از برند کسب و کاری در تبلیغ است. اطلاعاتی مثل آدرس، شماره تلفن، رتبه بندی فروشگاه و یا لینک‌های بیشتری از سایت. استفاده از افزونه‌های بیشتر در تبلیغات گوگل‌‌ ادز باعث می‌شود نرخ CTR تبلیغ افزایش یابد.

بهینه سازی سایت برای موبایل

با توجه به پیشرفت تکونولوژی، موبایل های پیشرفته در دست اکثر کاربران هستند. درصد بالایی از کسانی که بر روی تبلیغات کلیک می‌کنند، کاربران موبایل هستند. به همین خاطر باید سایت و لندینگ پیج شما برای کاربران موبایل بهینه شده باشد. برای موبایل فرندلی بودن لندینگ پیج به موارد زیر توجه فرمایید:

  • پیدا کردن آنچه می‌خواهیم در صفحات کوچیک‌تر کمی دشوار است.
  • سرعت سایت خود را چک کنید و در صورتی که پایین بود؛ در جهت برطرف کردن آن اقدام کنید.

اطمینان از اطلاعات لندینگ‌پیج

تمامی پل‌های ارتباطی و لینک‌هایی که در لندینگ پیج قرار دادید باید درست و بدون مشکل باشند، بارها و بارها آن‌ها را امتحان کنید تا در صورت یافتن مشکل به سرعت آن را برطرف کنید. کاربران را مجبور نکنید که به دنبال اطلاعاتی که به آن نیاز دارند بگردند. از شلوغ شدن سایت خود با تبلیغات زیاد یا پاپ آپ خودداری کنید. شما می توانید اطلاعات مهم را در ابتدای لندینگ پیج قرار دهید. به این ترتیب، کاربران بلافاصله پس از ورود به صفحه آن‌ها را می‌بینند و مجبور نیستند برای دیدن آن به پایین اسکرول کنند.

محتوای مفید و منحصر به فرد

یکی دیگر از راه‌های بهینه‌سازی لندینگ‌پیج برای تبلیغات از جمله تبلیغات بنری در گوگل استفاده از محتوای مفید و منحصر به فرد در لندینگ پیج است. سعی کنید اصلی ترین اطلاعات محصولات را در لندینگ پیج ارائه دهید. در مورد محصولات و خدمات خود شفاف سازی کنید. برای مثال شما می‌توانید نظرات مشتریان را در مورد خدمات یا کمپین در لندینگ پیج قرار دهید.

کلام آخر – بهینه‌سازی لندینگ‌پیج

برای آنکه کمپین‌های تبلیغاتی بهترین نتیجه را برای برندا شما کسب کند باید به لندینگ پیج توجه کافی داشته باشید. در این مطلب به بررسی مسائلی که در لندینگ پیج اهمیت زیادی دارد پرداختیم. با بهینه سازی مسائل گفته شده به طور قطع بیشترین نتیجه را از تبلیغاتتان خواهید گرفت. شما برای بهینه‌سازی لندینگ‌پیج کمپین گوگل ادز چه اقداماتی را انجام می‌دهید؟ نظرات و تجربیاتتان را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

بهینه‌سازی لندینگ‌پیج برای کمپین‌های گوگل‌ادز
کمپین‌های تبلیغاتی شما، صدای برند کسب و کاری شماست. هرچه تبلیغات برای کاربران جذاب‌تر باشد؛ احتمال موفقیت کمپین‌ها...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید