حالت های بهینه تبلیغات در گوگل کدام اند؟

حالت های بهینه تبلیغات در گوگل کدام اند؟

هر کاربری که از گوگل ادوردز استفاده می کند، طبیعتاً توقع بهترین بازدهی را از تبلیغ در گوگل خود دارد. همه می خواهند رکورد عملکرد خود را بشکنند. یا نتایجی بدست آورند که تا کنون دور از دسترس بوده. اما با وجود این همه ابزار جدید و پلتفرم های متنوعی که وجود دارد، به سختی می توان با جدیدترین راهکارهای تبلیغات گوگل همگام شد. برای یک تبلیغ کننده در گوگل ادوردز، راهنمایی هایی کارآمد خواهد بود که کمی فراتر از امیدوار کننده باشند. راهنمایی هایی که برخی شاخص های با اهمیت را پوشش دهند. شاخص هایی مانند:

 • جدید و به روز بودن: بیشتر کاربران گوگل ادوردز به این شاخص توجه نمی کنند.
 • راه اندازی و استفاده از آن ساده باشد: چرا وقت باارزش خود را صرف امور پیچیده و غیرضروری کنیم؟
 • سریع و ساده باشد: ولی اثر به سزایی داشته باشد.
 • برای کانال های تبلیغاتی متنوع کاربردی باشد: مثلاً هم برای کمپین های جستجو مناسب باشد، هم شبکه های اجتماعی و هم تبلیغات بومی
 • راست و پوست کنده باشد: حقه و نیرنگی در کار نباشد.

در ادامه به حالت های بهینه تبلیغات در گوگل اشاره می کنیم که هم موارد بالا را در بر می‌گیرند و هم عملکرد تبلیغات گوگل را تقویت می‌کنند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

1- Re-targeting مخاطبان قدیمی را با استفاده از کلمات کلیدی طولانی، برگردانیم.

بیشتر بازدیدهایی که از صفحه فرود تبلیغات گوگل شما به واسطه کلمات کلیدی بخصوصی می شود،  به تبدیل نمی انجامد. اما کاربرانی از این کلمات استفاده کرده اند تا به صفحه فرود شما برسند و از آن بازدید کنند. این واقعیت اطلاعات مهمی در اختیار شما قرارمی دهد و نشان می دهد که این کاربر قصد واضحی دارد. شما می توانید از این اهرم استفاده کنید. بایستی محتوای تبلیغی که در گوگل باز از شما می بینند، یا محتوای صفحه فرود شما، دقیقاً مربوط به کلمه کلیدی سرچ آن ها باشد.

راه ساده تر برای رسیدن به این هدف، بازاریابی مجدد کاربران است. تبلیغات گوگل خود را براساس موضوع دسته بندی کنید. برای هر موضوع لیستی از کاربرانی که می توانید retarget کنید، تهیه کرده و برای هر لیست UTM مجزا تعریف کنید.

بیشتر بدانید:

UTM مخفف عبارت Urchin Tracking Module است که به تگ‌هایی گفته می شود که به URL اضافه می شوند. این تگ ها برای هر کمپین متفاوت هستند و بعد از این که کلیک بخورند به ابزار تحلیل گوگل فرستاده شده تا ردیابی شوند. درواقع با استفاده از UTM می توانید بفهمید هر کاربر از کدام کمپین به این لینک آمده و عملکرد کمپین های مختلف گوگل ادوردز را ارزیابی کنید. این تگ ها را به صورت دستی و یا با استفاده از ابزار ایجاد UTM می توانید بسازید.

تبلیغات گوگل

راه دستیابی به این هدف چیست؟

 • با استفاده از UTM، برای هر بخش از تبلیغات خود لیست مجزا تهیه کنید.
 • تبلیغات خلاقانه برای هر کوئری طراحی کنید. از این راه سعی کنید کاربران هر کمپین به خصوص را هدف قرار دهید. کوئری به جستجوی منحصر به فرد هر کاربر با توجه به شرایط و جزئیات سرچ گفته می شود.

2- با استفاده از Lookalikes به مرحله‌ی بعدی قدم گذارید.

بعد از این که این لیست ها را برای هر کمپین جداگانه تهیه کردید، می توانید از قابلیت lookalikes استفاده کنید. با lookalikes می توانید به مخاطب هایی برسید که علایق، ویژگی‌ها و شرایطی مشابه با مخاطبین هر کمپین دارند. با این روش کمپین های خود را گسترش می دهید. Lookalikes روی شبکه‌های مختلفی فیسبوک و Google Similar Audiences قابل استفاده است. این ابزار به شما کمک می کند مخاطبین جدید بدست آورید و نرخ بازگشت سرمایه بهتری داشته باشید.

راه دستیابی به این هدف چیست؟

 •  یک Custom Audience براساس کلیک هایی که از هر کمپین در گوگل ادوردز به دست می آورید، بسازید.
 • یک Lookalike یا وجه اشتراک های مخاطبین خود، تهیه کنید
 • مخاطبین را در سراسر کانال تبلیغات گوگل خود، هدف قرار دهید.

  3- از به کار بردن Emojiها امتناع نکنید.

ایموجی ها خیلی بهتر از نقاشی های کارتونی بانمک هستند. استفاده از ایموجی ها برای برقراری ارتباط در تبلیغات گوگل رو به افزایش است. اخیراً تحقیقاتی روی کاربرد ایموجی ها در یک کمپین نظر سنجی در موبایل انجام گرفته. این پژوهش نشان داد که استفاده از ایموجی ها نرخ افت را کاهش دادند. سطح رضایتمندی در نظرسنجی را بالا بردند. به علاوه که ایموجی ها، داده های مقایسه پذیر ایجاد میکنند. یعنی این ایموجی ها در ابزار دقیق احساسات پاسخ دهنده ها موفق بوده اند.

از ایموجی ها در تبلیغات گوگل خود استفاده کنید. با این شیوه می توانید احساسات مخاطب خود را درگیر نمایید و توجه او را جلب کنید. همچنین پیام خود را سریعتر و با حس جالبتری به مخاطب برسانید. از استفاده‌ی آنها ابایی نداشته باشید ولی بیش از حد هم به کار نبرید. فقط ایموجی هایی را که به پیام شما مرتبط باشند به کار ببرید.

راه دستیابی به این هدف چیست؟

 • در گوگل ادوردز خود از ایموجی ها استفاده کنید تا نرخ کلیک تبلیغات افزایش یابد.
 • ایموجی هایی استفاده کنید که با پیام تبلیغات گوگل شما هم خوانی داشته باشند.
 • از استفاده بیش از حد ایموجی ها اجتناب کنید.
تبلیغات گوگل

4- برای قیف بازاریابی تبلیغات گوگل خود از مهندسی معکوس استفاده کنید.

تبلیغ کننده در گوگل ادوردز، همیشه به فکر افزایش نرخ تبدیل هستند. در حالی که می دانند بیشتر کلیک ها به تبدیل نمی انجامند. یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن راه‌حل‌هایی برای افزایش نرخ تبدیل، بررسی قیف بازاریابی است. باید دریابید که کدام رفتار در بالای قیف، پایین تر به تبدیل رسیده است. با تحلیل مسیر مشتری در قیف تبلیغات گوگل، می توانید راه هایی برای افزایش تعامل او با تبلیغ بیابید. این کار قبل از این که مشتری را به مرحله ی بعد در قیف ببرید، نرخ تبدیل را افزایش خواهد داد.

مثلاً فرض کنید صفحه ی فرودی برای تبلیغات گوگل دارید. در این صفحه عنصری برای افزایش تعامل مشتری قرار می دهید. اما می بینید که این عنصر روی موبایل نتایج مطلوبی نداشته است. تعامل مشتری با دسکتاپ خوب، ولی نتایج موبایل ضعیف است. پس چرا این عنصر را به فرمت مناسب تری برای موبایل منطبق نسازیم. خیلی ساده به نظر می رسد ولی حتی کارشناسان گوگل ادوردز هم برای پیدا کردن راه به مشکل بر می خورند. مهندسی معکوس این کار را خیلی ساده تر می کند.

راه دستیابی به این هدف چیست؟

 •  قیف بازاریابی را مهندسی معکوس کنید.
 • تحلیل کنید که چه چیزهایی بالای قیف تبدیل به تعامل مشتری در پایین قیف می شود.
 • از آن فعالیت ها برای افزایش نرخ تبدیل استفاده کنید.

5-صفحه فرود مخصوص برای هر نوع مخاطب داشته باشید.

یکی از حالت های بهینه تبلیغات در گوگل توجه به صفحه فرود سایت می باشد. اما سوال اینجاست که چگونه در مقیاس بالا این کار را انجام دهیم؟ باید صفحه فرود خود را با سرچ های مختلفی منطبق نمایید. با این کار به صورت خودکار پیام هدفمندتری به هر عبارت سرچ شده ارائه خواهید کرد. بدون اینکه نیاز به تدوین صفحات متعدد داشته باشید.

برای مثال می توانید عنوان صفحه فرود خود را بسته به کوئری تعیین کنید. یا از تصاویر مختلف مناسب برای مخاطبین مختلف استفاده کنید. فرض کنید شما محصولی عرضه می کنید که در خانه یا دفتر کار استفاده می شود. اگر مشتری این محصول را با کلمه ی خانه­ سرچ کرد، صفحه فرود شما تصویری از یک خانواده در خانه نشان دهد. حالا اگر کاربری با کلمه ی دفتر کار سرچ کرد، تصویر یک دفتر نمایش داده شود.

با طراحی صفحه فرود پویا به هر مخاطب، پیام دقیق تری برسانید. با این کار می توانید در هزینه های تبلیغات گوگل خود صرفه جویی کنید. چون دیگر مجبور نیستید صفحات فرود مختلف طراحی کنید. با مدیریت تگ ها، محتوای صفحه فرود خود را پویا سازید. با این کار می توانید با متن سرچ مشتری مطابق شوید.

راه دستیابی به این هدف چیست؟

 •  براساس پارامترهای کوئری، تگ های مختلف ایجاد کنید.
 • بر اساس این پارامترها، محتوای صفحه را با جاوا اسکریپت تدوین کنید.
 • با مدیریت این محتوا با استفاده از تگ ها، مدیر کمپین دسترسی کامل خواهد داشت. بدون نیاز به مهارت های برنامه نویسی مدیر کمپین میتواند این پیام ها را تدوین کند.

کلام آخر

اگر شما نیز برای کسب و کار خود نیاز به تبلیغات آنلاین دارید می توانید از تبلیغات گوگل استفاده کنید. این حالت های بهینه تبلیغات در گوگل به شما کمک می کند تا برند شما بیشتر شناخته شود و فروش افزایش یابد. آیا شما تاکنون از تبلیغات گوگل استفاده کرده اید؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید