بهینه سازی تبلیغات کلیکی : دسکتاپ یا موبایل؟

بهینه سازی تبلیغات کلیکی : دسکتاپ یا موبایل؟

این تصور که تبلیغات دسکتاپ از دور خارج شده اند، اشتباه است. همزمان با رشد تبلیغات موبایل، حجم تبلیغات کلیکی در دسکتاپ نیز رو به رشد است که به نظر می‌رسد به دلیل رشد کل بازار تبلیغات دیجیتال باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که کاربران برای مکالمات خود بیشتر از دسکتاپ استفاده میکنند. از طرفی با وابستگی بیشتر مصرف کنندگان به دستگاه‌های تلفن همراهشان، بازار تبلیغات موبایل نیز گسترش می‌یابد. در این مطلب بهینه سازی تبلیغات کلیکی را بررسی خواهیم کرد. برای دریافت اطلاعات کامل با افراک یکی از شرکت های ارائه کننده  تبلیغات گوگل ادز همراه باشید.

زمانی که کاربران در دستگاه‌های تلفن همراهشان به سر میبرند عموماً برای انجام فعالیت‌های غیر تجاری نظیر پیام دادن، شبکه‌های اجتماعی و تماس‌های تلفنی است. پیدا کردن راه‌های خلاقانه برای دخیل کردن این کاربران (بدون ایجاد مزاحمت) می‌تواند چالش برانگیز باشد.

یکی از بزرگ‌ترین فرصت‌ها برای بازاریاب‌ها کشف زمان و نحوه استفاده کاربران از دستگاه‌های تلفن همراه یا کامپیوترهای شخصیشان است. داده‌های بازاریابی دیجیتال نشان می‌دهد که 90 درصد فروش در فروشگاه‌های فیزیکی اتفاق می‌افتد. مصرف کنندگان از اینترنت برای مقایسه قیمت و بررسی نظرات استفاده می‌کنند ولی در نهایت پول خود را در فروشگاه خرج میکنند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

واضح است که تبلیغات دسکتاپ و موبایل هر دو اجزای مهمی در مسیر تصمیم‌گیری مصرف کننده هستند. در ادامه به برخی استراتژی‌های کارآمد برای بهینه سازی تبلیغات کلیکی بازاریابی O2O (آنلاین به آفلاین) اشاره میشود.

  • استفاده از متن

کلید راهیابی به مشتری در زمان و با پیام مناسب، محتوای متنی است که ماهرانه انتخاب شده باشد. توجه خود را بر ارتباط با مشتری در زمان مناسب معطوف کنید.

  • اشتراک گذاری اطلاعات

همکاری و تبادل اطلاعات با بخش‌های دیگر مثل روابط عمومی، تیم‌های تولید و خدمات مشتریان، می‌تواند به شما کمک کند تا مسیر تصمیم مشتری را ساده‌تر کنید و به همکاران شما این فرصت را میدهد تا بازدهی بهتری داشته باشند.

  • افزایش خرید پذیری (قدرت خرید)

مشتریانی که به دنبال خرید کردن هستند، عموماً تمایل دارند در لحظه خرید خود را انجام دهند. با ایجاد قابلیت خرید در هر نقطه‌ی تماس، خرید را برای آنها ساده‌تر کنید.

تبلیغ در گوگلدر این رابطه بیشتر بخوانید: هدف گیری تبلیغات گوگلی در سال جدید

استراتژی های بهینه سازی تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال
  • استفاده از تبلیغات محلی برای فروش موجودی فروشگاه‌ها

برخی از مصرف کنندگان در تبلیغات اینترنتی به دنبال اطلاعات موجودی فروشگاه‌ها هستند و از پرسنل فروشگاه‌ها انتظار دارند تا از محصولاتی که آنلاین به فروش میرسانند مطلع باشند. می‌توان از تبلیغات اینترنت برای محصولات فروشگاه‌ها استفاده کرد.

  • تراکنش در فروشگاه

از تکنولوژی و پلتفرم‌های تبلیغاتی که به شما کمک می‌کنند تبلیغات کلیکی و خریدهای حضوری را به هم مرتبط کنید، استفاده کنید.

  • دسترسی برای مشتریان

دسترسی پیدا کردن مشتریان را زمانی که آماده به خرید هستند ساده‌تر کنید.

  • In store pick up

خریداران به دنبال تجربه‌ی خرید سریع و بدون وقفه هستند. خدمات خود را در این راستا از طریق تبلیغات، اطلاع رسانی کنید.

تبلیغ در گوگلبرای دسترسی به پورتال پرداخت سریع از درگاه شپا بهره ببرید.

  • تلفن‌های همراه

از کمپینهای تلفن همراه به عنوان بخشی از تبلیغات دیجیتال خود استفاده کنید و از هیچ یک از ابزارهای KPI (شاخص عملکرد) غافل نشوید.

اگرچه تبلیغات موبایل به دلیل استفاده‌ی رو به رشد کاربران، رونق یافته اما تبلیغات کلیکی همچنان نقش حیاتی برای کسب و کار شما دارند. لازمه موفقیت تبلیغات دسکتاپ و تبلیغات کلیکی به کار بردن آنها در مسیر تصمیم گیری مشتری میباشد.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید