پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل با کیورد پلنر

پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل با کیورد پلنر

اگر نمی خواهید کل هزینه تبلیغاتی خود را در عرض چند روز دود کنید و به هوا بفرستید، پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل. گوگل ادز (گوگل ادوردز) پتانسیل این را دارد که بسته به کلمه ای که بر روی آن هزینه می کنید، کل بودجه تبلیغات در گوگل شما را در چند روز قورت دهد و یک لیوان آب هم رویش.

برای مثال، اگر به ازای هر کلیک روی یکی از کلمات کلیدی خود در مزایده ۵ درهم هزینه می کنید، حتی اگر ده کلیک در روز هم دریافت کنید ماهیانه صدها درهم خرج تبلیغات گوگلی خود کنید.

اگر می خواهید کمپین تبلیغات در گوگل پربازده و موفق راه اندازی کنید، افراک به شما در این زمینه مشاوره رایگان ارائه می دهد. کافی است در سایت در خواست مشاوره بدهید یا با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

برای شروع می توانید با استفاده از نسخه به روز شده Google Keyword Planner اطلاعات زیادی در مورد هزینه های آینده تبلیغات در گوگل خود به دست بیاورید.

قبلاً می بایست از منوی اصلی، گزینه ی پیش بینی یا forecast را انتخاب می کردید. اما نسخه جدید اطلاعات درخواستی را به طور کل و در یک بخش ارائه می دهد.

تبلیغات در گوگل

حالا می توانید به سادگی کلمات کلیدی که می خوهید روی آنها هزینه کنید را از بخش ایده های جدید انتخاب کنید. این کلمات منتخب را به یک پلن مجزا اضافه کنید.

تبلیغات در گوگل

در قسمت سمت چپ، روی گزینه Plan overview  کلیک کنید:

تبلیغات در گوگل

Plan overview در واقع ابزاری دقیق و پیشرفته برای پیش بینی بودجه و استراتژی هزینه ی تبلیغات در گوگل است. با استفاده از این داده ها و جداول جدید،‌کلمات کلیدی مشخصی که انتخاب کرده اید را می توانید مورد بررسی قرار دهید. به علاوه می توانید اطلاعات خودکار را در مورد عملکرد آن از کلیک تا نمایش تبلیغات و پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل بر اساس حداکثر هزینه به ازای هر کلیک max CPC را مشاهده کنید.

پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل

در نسخه قدیمی، باید هزینه ی مزایده را مشخص می کردید و تاثیر CPC های مختلف بر این معیارها را مشاهده می کردید. حالا به جای تنظیم دستی گوگل ادز خودش به صورت خودار این کار را برایتان انجام می دهد و اطلاعاتی در مورد دستگاه ها ی نمایش تبلیغات در گوگل، کلمات کلیدی، هزینه ها و سایر اطلاعات را در اختیارتان قرار می دهد.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

حتی می توانید مکان هایی که کلمات کلیدی شما را جست و جو میکنند را ببینید که ایده های خوبی در مورد کمپین های مکان محور تبلیغات در گوگل به شما بدهد.

اگر می خواهید max CPC خود را تغییر دهید، می توانید خیلی راحت روی هزینه ی کنونی کلیک کرده و آن را تغییر دهید و ببینید که چطور اطلاعات بر اساس آن تغییر می کند.

پیش بینی هزینه تبلیغات‌ در گوگل

پیش از استفاده از این کلمات کلیدی در تبلیغات در گوگل خود، از این ابزار تعیین بودجه استفاده کنید تا بتوانید هزینه های تبلیغاتی آینده خود را به خوبی پیش بینی کنید.

نتیجه اینکه

قابلیت ها و ویژگی های جدید گوگل کیورد پلنر، امکان بررسی کلمات کلیدی را با سرعت بیشتری برایتان فراهم می کند. معیارهای دقیق تر و عمیق تر به شما در پیش بینی واقعی تر هزینه های تبلیغاتیتان کمک می کند و تاثیر آن کلمات بر کمپین های تبلیغات در گوگل شما را بهتر مشخص میکند.

اما نباید فقط به این معیارها اکتفا کنید، کلمه ی کلیدی که رقابت پایین تری دارد لزوماً کلمه مناسب نیست همین طور کلمه ای که حجم سرچ بالایی را به خود اختصاص می دهد. باید تمرکز خود را روی انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای کسب وکار خودتان قرار دهید. این کار را باید از فهمیدن نیت جست و جو، استراتژی و انتخاب مناسب ترین صفحه فرود برای هر کوئری انجام دهید.

این رویکرد به شما در افزایش تبدیل کاربر به مشتری و درنهایت افزایش فروش کسب و کارتان و رشد آن منجر می شود. امیدوارم این نکته ها به شما در بهبود کیفیت تبلیغات در گوگل شما کمک کند.

شما چه فکر میکنید؟ با گوگل کیورد پلنر جدید کار کرده اید؟ کدام یکی از قابلیت های آن برایتان جالب آمده؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید