نحوه ی تبلیغ در گوگل – آشنایی با انواع تبلیغات گوگل

نحوه ی تبلیغ در گوگل – آشنایی با انواع تبلیغات گوگل

اگر در اینترنت به دنبال مشتریان خود هستید یا باید از گوگل استفاده کنید یا از شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و … . اما کدام یک از این روش‌ها برای کسب و کار شما بهتر است!؟ در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ی تبلیغ در گوگل و انواع تبلیغات گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی و بدست آورید.

هنگامی که صاحبان کمپانی در رابطه با تبلیغ در گوگل از ما مشاوره می‌گیرند، مهم‌ترین سؤالاتی که دارند، عبارت است از :

  • تبلیغات در گوگل بهتر است یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی؟
  • بازده در کدام یک از روش‌های تبلیغات آنلاین بیشتر است؟
  • صرفه اقتصادی با کدام یک از روش‌های تبلیغاتی است؟ تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی؟
  • کدام یک از شبکه‌های اجتماعی برای رشد کسب و کار من مناسب‌تر هستند؟

در این مقاله ما به معرفی مزایا و معایب تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم با اشاره به مهم‌ترین نکات، در تصمیم‌گیری بهتر به شما کمک کنیم. با نحوه ی تبلیغ در گوگل و انواع تبلیغات گوگل همراه باشید.

بیشتر بخوانید :

معرفی کسب و کار در گوگل به چه صورت انجام می‌شود؟

به طور کلی شما می‌توانید ترافیک سایتتان را به دو طریق افزایش دهید.

انواع تبلیغات در گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل چیست؟

تبلیغات کلیکی گوگل یکی از انواع تبلیغات در گوگل است. اگر شما می‌خواهید زمانی که کاربر موضوعی را در گوگل سرچ می‌کند، به عنوان نتیجه اول به او پیشنهاد داده شوید، می‌توانید با پرداخت به گوگل به این خواسته‌تان برسید. در صورتی که کاربر روی لینک تبلیغ شما کلیک کند باید هزینه‌ای پرداخت نمایید.

جست و جوی ارگانیک در گوگل

جست و جوی ارگانیک در گوگل چیست؟

اگر می‌خواهید بدون پرداخت هزینه در لینک‌های اول گوگل دیده شوید، می‌توانید از تکنیک‌های سئو برای بالا بردن رتبه سایتتان استفاده نمایید. در این روش دیگر نیازی به پرداخت هزینه نیست. تنها باید حرفه‌ای و صبور باشید.

نحوه ی تبلیغ در گوگل

معرفی کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی به چه صورت انجام می‌شود؟

مشابه با همان گوگل شما از دو طریق می‌توانید معرفی برندتان را در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید. یکی پرداخت هزینه و دیگری به صورت ارگانیک.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی نه تنها موجب افزایش ترافیک سایت شما می‌شود، بلکه مزایای دیگری نیز برای شما به همراه دارد. به عنوان مثال :

  • برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان
  • پشتیبانی بهتر از خدمات
  • پاسخ‌دهی به سؤالات کاربران
  • دستیابی به مشتریان جدید

آیا انتخاب شبکه اجتماعی برای داشتن تبلیغات مؤثر تأثیرگذار است؟

تقریباً می‌توان گفت تمامی شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهند تا مخاطبانتان را تعیین کرده و تبلیغاتتان را تنها در اختیار آن‌ها قرار دهید. اما اینکه کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است، اساساً به این مسئله بستگی دارد که مخاطب هدف شما در کدام یک از کانال‌های ارتباطی قرار دارد. بنابراین ابتدا شناختی از مشتریانتان پیدا کنید و بعد از آن، شبکه اجتماعی را انتخاب نمایید.

تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

برای بررسی تبلیغات در گوگل یا شبکه‌های اجتماعی برای شما بهتر است، ما به معرفی مزایا و معایب هر کدام از این شیوه‌های تبلیغاتی می‌پردازیم.

مزایای تبلیغات در گوگل

گوگل امکان هدف‌گیری مخاطبان را به شما می‌دهد

این روزها اگر شما قصد خرید کالایی را داشته باشید، مسلماً به اولین جایی که سر می‌زنید، گوگل است. بنابراین اگر شما به عنوان تبلیغ‌کننده از این فرصت استفاده نمایید، می‌توانید با استفاده از تبلیغ در گوگل نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهید. چرا که با تبلیغتان همان چیزی را در اختیار کاربر قرار می‌دهید که به دنبالش است.

رتبه بهتر در گوگل با استفاده از تبلیغات

حتماً می‌دانید که رتبه گرفتن سایت در گوگل به صورت طبیعی بسیار زمان‌بر است. اما شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات کلیکی در زمان کمتری به جایگاه مد نظرتان برسید. این مورد را می‌توان برتری تبلیغات در گوگل نسبت به تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی دانست.

معایب تبلیغات در گوگل

پرداخت هزینه برای معرفی برند

اگر قصد رقابت در کلمه کلیدی‌های سختی دارید، مسلماً باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید. بنابراین می‌توان گفت با مقایسه تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی ، هزینه‌ای که برای تبلیغ در گوگل پرداخته می‌شود، نسبتاً بیشتر است.

راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی مشکل است

گوگل یکی از قوی‌ترین ابزار برای راه‌اندازی تبلیغات آنلاین است اما اگر تنظیمات مورد نیاز در حساب گوگل ادوردز به درستی انجام نشود، نتیجه دلخواه کسب نمی‌شود. درصورتی که پارامترهای مورد نیاز به درستی تعیین نشوند، احتمال اینکه تبلیغ شما در دید افراد مورد نظرتان قرار نگیرد وجود دارد. به عبارت دیگر تبلیغ شما کلیک‌هایی که دریافت می‌کند که غیر مرتبط بوده و هزینه اضافی از بودجه روزانه شما کسر می‌شود.

انواع تبلیغات گوگل

مزایای تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

بازده تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی احتمالاً بیشتر است

بسیاری از مواقع شما خرید کالایی را انجام می‌دهید که از ابتدا قصد خرید آن را نداشته‌اید و تنها تحت تأثیر تبلیغی که مشاهده کرده‌اید، اقدام به خرید کرده‌اید. اگر دقت کرده باشید در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام همیشه تبلیغات مختلفی را مشاهده می‌کنید که معمولاً وسوسه‌انگیز بوده و شما را به خرید تشویق می‌کنند.

هدف‌گیری مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی راحت‌تر است

هدف‌گیری مخاطبان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی باید مدنظر داشته باشید. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک یا لینکدین به راحتی می‌توانید تعیین کنید که تبلیغتان در اختیار چه کسانی قرار گیرد. در گوگل نیز امکان تعیین این ویژگی‌ها وجود دارد اما به دلیل کم بودن میزان اطلاعات به نسبت، شبکه‌های اجتماعی چندان دقیق عمل نمی‌کنند.

امکان هدایت افراد از شبکه‌های اجتماعی به سایت وجود دارد

هنگامی که بحث به تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی می‌رسد یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، ریتارگتینگ یا هدف‌گیری مجدد است. زمانی که افراد از طریق تبلیغ در گوگل به سایت شما مراجعه می‌کنند، احتمالاً نگاهی اجمالی به سایت شما خواهند داشت. اما با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و لینک‌هایی که در پست‌های تبلیغاتی‌تان قرار می‌دهید، می‌توانید آن‌ها را تشویق به دیدن سایت کنید تا به این ترتیب اعتماد آن‌ها را جلب نمایید.

هزینه تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی کمتر است

زمانی که بسیاری از مشتریان از ما در رابطه با تبلیغات در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی سؤال می‌کنند، اولین سؤالی که باید به آن پاسخ دهند این است که چه مقدار بودجه برای انجام این کار در نظر گرفته‌اند. در صورتی که بودجه شما برای شروع تبلیغات آنلاین خیلی زیاد نیست و به دنبال بازده واقعی نیستید، می‌توانید فعالیت خود را با تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی آغاز کنید.

معایب تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی

الگوریتم‌های شبکه‌های اجتماعی هر روز در حال تغییر هستند

تقریباً روند رتبه دهی گوگل به تمامی پست‌ها از چه از نوع تبلیغاتی و چه ارگانیک مشخص است. اما شبکه‌های اجتماعی چون در حال پیشرفت و تغییر هستند، تقریباً روند تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی را کمی مشکل می‌سازد.

 در نهایت باید در پاسخ به نحوه ی تبلیغ در گوگل یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی به این مسئله اشاره کرد که همه‌چیز به نوع کار و بودجه شما بستگی دارد. معمولاً به استفاده از هر دوی این روش‌ها در کنار هم نتیجه بهتری خواهد داشت. چرا که به نوعی هم معایب موجود در هر دو روش را پوشش داده‌اید و هم از مزایای هر دو جهت حداکثر سازی ROI بهره مند می‌شوید.

نحوه ی تبلیغ در گوگل – آشنایی با انواع تبلیغات گوگل
اگر در اینترنت به دنبال مشتریان خود هستید یا باید از گوگل استفاده کنید یا از شبکه‌های اجتماعی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید