آشنایی با انواع تبلیغات گوگل ادز (گوگل ادوردز)

آشنایی با انواع تبلیغات گوگل ادز (گوگل ادوردز)

گوگل ادز (google adwords) یکی از سرویس های شرکت گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان از طریق سایت ها و ابزارهای مختلف گوگل ، تبلیغات خود را به مشتریان هدف نشان می دهند. گوگل ادوردز یک پلتفرم کامل برای اجرای تبلیغات در گوگل است. این پلتفرم به ارزیابی محصولات و خدمات در موتور جست و جوی گوگل کمک می کند. حال برای شناخت انواع تبلیغات گوگل ادز با افراک همراه باشید.

انواع تبلیغات گوگل ادز

ترافیکی که از راه سئو به دست آمده، مربوط به بازدیدکنندگانی است که به دنبال اطلاعات هستند. بازدیدکنندگان تبلیغات پولی به دنبال خرید محصول هستند و در صورتی که قصد خرید داشته باشند بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند. بنابراین به دنبال بازدیدکنندگان خاص و هدفمند خود باشید تا تبلیغ شما دقیقا به بازار هدف کسب و کارتان نشان داده شود. به این منظور می توانید از انواع تبلیغات گوگل ادز استفاده کنید که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم :

کمپین شبکه جست و جوی گوگل (search Network)

با تبلیغ در گوگل، برند خود را در معرض دید افراد زیادی قرار خواهید داد. کمپین شبکه جست و جوی گوگل به این صورت است که در کلید واژه ها و عباراتی که تعیین کردید، بالاتر از نتایج ارگانیک رقبای خود در صفحه اول نمایش داده می شوید. در این مدل از تبلیغات، مدیر تبلیغات می تواند کمپین های تبلیغاتی متفاوتی در گوگل ادوردز تعریف کند و گروه های تبلیغاتی متفاوتی برای آن ها قرار دهد. در هر گروه تبلیغاتی (Ad Group)، کلیدواژه هایی مشخص می شود که کاربر با جست و جوی آن به تبلیغ شما می رسد. اصول کار تبلیغات سرچ بر پایه تبلیغات متنی است. گزینه های زیادی برای اجرای کمپین سرچ در اختیار خواهید داشت، از جمله زمان انتشار تبلیغ، زبان مورد نظر و بودجه روزانه. یکی از مهمترین امکانات این کمپین ، اضافه کردن افزونه های تبلیغاتی است.

مزایای کمپین سرچ

کمپین سرچ گوگل مزیت های زیادی دارد که مهمترین آن ها عبارت اند از :

 • ترافیک بیشتر: با اجرای کمپین سرچ، افزایش چشمگیری در ترافیک سایت خواهید داشت.
 • فروش بیشتر : کمپین های جست و جو، در فروش اینترنتی بسیار کمک کننده است.
 • افزایش آگاهی برند : تبلیغ جذاب، شانس شناخته شدن برند را افزایش می دهد.

شارژ گوگل ادز

شروع کنید

کمپین شبکه نمایشی (Display Network )

یکی دیگر از انواع تبلیغات گوگل ادز، کمپین دیسپلی است. با استفاده از این کمپین به طیف گسترده ای از مخاطبان دسترسی خواهید داشت حتی اوقاتی که کاربران به دنبال محصول و خدمات نیستند. کمپین شبکه نمایشی، برند های مختلف را تقویت کرده و به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا نظر مشتریان هدف را جلب کند. بنابراین این کمپین، ابزار مناسبی جهت دستیابی به مشتریانی است که ممکن است به محصول شما علاقه دارند.

مزایای کمپین دیسپلی

کمپین شبکه نمایش دارای اشکال و اندازه های مختلف است. این بدان معنی است که شما می‌توانید سبک و قالب تبلیغاتی خاصی را انتخاب کنید. این موضوع در رسیدن به اهداف مورد نظر به شما کمک می کند. قابلیت بررسی و سنجش کلیک‌ها، نمایش‌ها و سایر فاکتورهای قابل اندازه‌گیری را می‌توان از طریق گوگل ادز برای عملکرد دقیق‌تر پیگیری کرد.

انواع تبلیغات گوگل ادز

کمپین تبلیغات ویدئویی

کمپین تبلیغات ویدئویی نمونه ای دیگر از انواع تبلیغ در گوگل است که با استفاده از آن ، انواع مختلفی از تبلیغات را در شبکه های اجتماعی مختلف مثل یوتیوب و شبکه نمایش گوگل می توان قرار داد تا مشتریان هدف را جذب کرد. این کمپین دارای قالب های متنوعی جهت تبلیغات ویدئویی است که می توان برای تبلیغات ویدئویی کوتاه و بلند از آن استفاده کرد. در کمپین ویدئویی این امکان وجود دارد که مخاطب بتواند بعد از گذشت ۵ ثانیه تبلیغ را رد کرده و از مشاهده تمام آن تبلیغ انصراف دهد. علاوه بر این، قابلیت دیگری در این نوع کمپین وجود دارد که می توان تنها یک عکس از ویدئو یا یک تبلیغ متنی را به مخاطب نمایش داد؛ در این حالت به مخاطب این اختیار داده می شود که اگر مایل به تماشای کامل تبلیغ است بر روی آن کلیک کند و یا از آن رد شود

.

تبلیغ در یوتیوب

شروع کنید
انواع تبلیغ در گوگل

کمپین فروشگاهی

از دیگر کمپین های گوگل ادوردز کمپین فروشگاهی است که برای فروش آنلاین محصولات از آن استفاده می کنند. با استفاده از این نوع کمپین می توان مشتریان بیشتری را جذب کرد. استفاده از این تبلیغات می‌تواند بازارهای محلی و حتی بازارهای بین المللی را هدف گرفت و فروش جهانی و بدون مرز را برای کسب و کار شما به ارمغان آورد. استفاده از این بستر جذاب، برای فروش کالا عالی است. اما متاسفانه در حال حاضر به دلیل تحریماتی که برای ایرانیان توسط گوگل اعمال شده امکان استفاده از آن وجود ندارد. بنابراین بهتر است سایر کمپین ها را در اولویت قرار دهید.

کمپین اپلیکیشن گوگل پلی

کمپین اپلیکیشن نوعی کمپین خودکاراست. زمانی که درخواست هدف کمپین ، بودجه و پیشنهاد را ارسال کردید ، گوگل ادز  به طور خودکار تبلیغات شما را تولید می کند و آنها را بهینه می کند. با گذشت زمان ، گوگل ادز یادآور می شود که کدام ترکیب ها  بهترین نتایج را به همراه دارد و آنها را نسبت به دیگران در اولویت قرار می دهد.

آشنایی با انواع تبلیغات گوگل ادز : سخن پایانی

کمپین های تبلیغاتی گوگل تاثیر بسزایی در عملکرد برند شما خواهند داشت. برای افزایش ترافیک سایت و معرفی خدمات، روش های زیادی وجود دارد. گوگل ادز به عنوان تنها پلتفرم ایجاد انواع تبلیغ در گوگل به شمار می رود. تمام این اعمال به صورت ارگانیک نیز انجام می شوند، اما با تبلیغات سریعتر به اهداف خود خواهید رسید. آژانس تبلیغات آنلاین افراک به صورت رایگان پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه تبلیغ در گوگل است. تجربه شما از استفاده از انواع تبلیغ در گوگل چیست؟ با ما و دیگر همراهان به اشتراک بگذارید.

آشنایی با انواع تبلیغات گوگل ادز (گوگل ادوردز)
گوگل ادز (google adwords) یکی از سرویس های شرکت گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان از طریق...
5 از 6 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
  • سلام بر شما.
   هزینه های تبلیغات در گوگل بر اساس زمان نیست بلکه به ازای هر کلیک است؛ مجموعه افراک با مشورت با صاحبان برندها تبلیغات را به گونه ای مدیریت می کنند که در مدت زمانی که خواهان آن هستید به نتیجه برسید. موفق و پیروز باشید.

   آیا مفید بود؟