برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟

کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است؛ ” کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟ ” برای پاسخ دهی به این سوال با افراک همراه باشید، تا مدتها قبل، فعالیت اصلی کاربران در فضای گوگل، بهبود رتبه سایت با استفاده از بهبود سئو بود. بیشتر افراد و صاحبان سایت ها و کسب و کارها به دنبال آن بودند که با استفاده از ابزارهای سئو رتبه خود را بالا ببرند تا سایتشان به سایتی پربازدید تبدیل شوند، در نهایت سود خود را افزایش دهند. هر گروه تبلیغاتی متن‌های مختلف را بر اساس نوع کلمه کلیدی که کاربر ممکن است در موتور جستجوی Google تایپ کند، نمایش می‌دهد. گروه‌ های تبلیغاتی را مطابق جغرافیا ، دستگاه‌های مختلف و نوع محصول گروه‌بندی می کنند.

نحوه فعالیت کمپین تبلیغاتی گوگل

کمپین های تبلیغاتی گوگل نیازمند تعریف کلمات کلیدی هستند که شما مایل هستید تبلیغ شما با آنها نمایش داده شود، شما به راحتی می توانید کلمات کلیدی خود را گروه بندی کنید؛ گروه‌بندی کلمات کلیدی به وضوح بر نمره کیفیت کلیدواژه‌های شما تأثیر می‌گذارد و در نتیجه این گروه‌بندی مزایای زیر را دارد:

  • کلیک های موثرتر و ترافیک بیشتر
  • نرخ تبدیل بهتر و ROI بالاتر
  • صرف هزینه مقرون به صرفه برای تبلیغات
  • امتیاز کیفی بالاتر

انتخاب کلمه کلیدی برای کمپین های تبلیغاتی گوگل و تبلیغ در یوتیوب اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین هنگام انتخاب آن دقت کنید.

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل

  • با هزینه‌ای بسیار کمتر از سایر روش‌های تبلیغاتی می توانید کاربران جدید را به سایت خود جذب کنید.
  • تنها در ازای ورود کاربر به سایت هزینه پرداخت خواهید کرد و نمایش تبلیغ کاملا رایگان است.
  • می توانید هزینه های کلی و روزانه خود را مدیریت کنید.
  • با توجه به جستجوی کلیدواژه‌ها توسط کاربران، افرادی وارد سایت می شوند که دارای پتانسیل خرید بالایی هستند.
  • میزان هزینه نسبت به فروش را اندازه گیری کرده و برای تبلیغات برنامه‌ریزی کنید.
کمپین تبلیغاتی گوگل چیست

مطالب مرتبط :

نحوه شارژ گوگل ادز

شارژ اکانت گوگل ادز با لیر و درهم

هزینه فعالسازی تبلیغات کلیکی گوگل

هزینه راه اندازی کمپین گوگل ادز، با توجه به فاکتورهایی مانند میزان رقابت، هزینه کلیک کلمات کلیدی، مقدار هزینه روزانه و ساعات نمایش تبلیغ در روز بستگی دارد. بطور کلی، برای فعالسازی کمپین تبلیغاتی گوگل نیاز نیست در ابتدا هزینه‌های زیادی پرداخت کنید، شما می توانید با صرف هزینه‌ای معقول، تبلیغات خود را شروع کنید. برای آشنایی بیشتر از قیمت تبلیغات کلیکی و تبلیغ بنری در گوگل می‌توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید.

تعرفه تبلیغ در گوگل

شروع کنید

بهینه سازی سایت و کمپین تبلیغات گوگل

رعایت اصول سئو و به عبارتی تولید محتوایی که براستی مخاطب نهایی خواهان آن باشد بر هزینه شما در گوگل ادوردز تاثیر می‌گذارد. شما با  به کارگیری اصول سئو در تولید محتوای خود چندین مزیت خواهید داشت. اول آن که احتمال نمایش سایت شما در رتبه اول بیشتر از رقبا خواهد بود. دوم آنکه هزینه ای که بابت هر کلیک می‌پردازید کمتر خواهد بود. سوم اینکه شما با این روش می‌توانید به راحتی به صورت طبیعی نیز در گوگل رتبه کسب کنید و نیاز به هزینه کردن تبلیغات گوگلی، برای شما کمرنگ تر خواهد شد.

مطلب مرتبط:  بازگشت هزینه تبلیغ گوگل

نحوه شارژ اکانت گوگل ادز

از آنجا که گوگل ادوردز یک برنامه تبلیغاتی پرداخت به ازای هر کلیک است. تبلیغات شما به صورت رایگان نمایش داده می شود. فقط با کلیک بر روی تبلیغات شما در صفحه نتایج جستجوی گوگل ، هزینه از حساب شما کسر می شود. همچنین ، سیستم AdWords یک حراج مستقیم است. گوگل آستانه شروع را برای شما 50 دلار در نظر می گیرد. دلیل انجام این کار هم این است که گوگل می خواهد مطمئن باشد، شما سرمایه کافی برای انجام تبیلغات آنلاین را دارید. در صورتی که ظرف مدت 30 روز، این 50 دلار توسط شما استفاده شود، مقدار آستانه به 200 دلار تغییر پیدا خواهد کرد. اگر کمتر از 50 دلار خرج کردید، آستانه شما برای ماه بعد نیز 50 دلار خواهد بود، با این تفاوت که خودتان می توانید این مقدار را تعیین کنید. اگر 200 دلار را در یک ماه خرج کردید، گوگل آستانه شارژ شما را به 350 دلار افزایش می دهد. در صورتی که کمتر از 200 دلار استفاده کرده باشید، آستانه برای ماه بعد نیز همان 200 دلار خواهد بود. این روند به همین صورت ادامه پیدا می کند تا شما به آستانه بعدی یعنی 500 دلار در ماه برسید.

شارژ حساب گوگل ادز

شروع کنید

کلام آخر ـ کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟

حال که به سوال کمپین تبلیغاتی گوگل چیست؟ و با مزایا و نجوه تبلیغ در گوگل به صورت مختصر آشنا شدیم؛ زمان آن رسیده است که تبلیغات برای کسب و کارمان را آغاز کنیم. برای بررسی نوع تبلیغ مورد نیاز برندتان کافی است در صفحه اصلی افراک تیکت ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان افراک باشید. شما می توانید به صورت رایگان از مشاوره های کارشناسان افراک برخوردار شوید. تجربه شما از راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گوگل به چه صورت بوده است؟ با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید