انتخاب کمپین تبلیغات‌ در گوگل : چرا و چگونه؟

انتخاب کمپین تبلیغات‌ در گوگل : چرا و چگونه؟

دیجیتال مارکتینگ میدان نبرد جدیدی است که برندها و کسب و کارها برای دیده شدن و افزایش فروش در آن با هم رقابت می کنند. گذشت آن زمان که تبلیغات در تلویزیون، روزنامه و روی بیلبوردها در سطح شهر، موثرترین نوع تبلیغات بودند. حالا دیگر تبلیغات آنلاین و به صورت خاص تبلیغات در گوگل روی کار آمده اند؛ انتخاب کمپین تبلیغات‌ در گوگل به راحتی!

گوگل ادوردز با پلتفورم های جست و جو، نمایش و فروشگاه خود بیشترین امکانات هدف گزاری را برای افزایش پتانسیل تبلیغات در اختیار صاحبان کسب و کار قرار میدهد.

اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که ، چرا گوگل ادوردز؟

تبلیغ در گوگلما تبلیغ در گوگل را برای شما ساده و به صرفه کرده ایم. برای گرفتن اطلاعات بیشتر، همین جا درخواست مشاوره بدهید. تعرفه های تبلیغات در گوگل ما نسبت به سایت های رقیب پایین تر بوده و مدیریت اکانت ها از جانب ما رایگان صورت می گیرد.

چرا گوگل ادوردز؟

گوگل قوی ترین و شناخته شده ترین موتور جست و جو در سرتاسر این کره خاکی است. خودتان تصور کنید که مثلا می خواهید در مورد تبلیغ در گوگل بیشتر بدانید. اولین کاری که به ذهنتان می رسد این است که این عبارت را گوگل کنید. فکرش را بکنید! حتی فعل گوگل کردن هم وجود دارد.

اما اگر به تبلیغ در گوگل ادوردز بی محلی کرده اید قطعاً یکی از فرصت های طلایی برای افزایش میزان آگاهی از برند و کسب و کارتان را نادیده گرفته اید. اما مشکلی که اکثر صاحبان کسب و کارها با تبلیغ در گوگل دارند این است که رقابت در این پلتفورم بسیار بالاست. پس برای پیروزی در این رقابت باید با چشمانی باز تبلیغ کنید.

تبلیغ در گوگل ـ گوگل ادوردز چیست؟

Google Ads یا گوگل ادوردز سرویسی آنلاین است که به شما اجازه می دهد تبلیغات خود را در موتور جست و جوی گوگل یا پلتفورم های نمایشی وابسته به آن نشان دهید.

تبلیغ در گوگل: چند نوع کمپین تبلیغات در گوگل وجود دارد؟

راه اندازی کمپین تبلیغات‌ در گوگل : انتخاب نوع کمپین تبلیغاتی در گوگل باید بر اساس هدف شما از تبلیغات صورت بگیرد. مثلاً اگر میخواهید تبلیغات در گوگل ادوردز را با هدف افزایش میزان ترافیک وارد شده به وبسایتتان شروع کنید بهتر است از شبکه جست و جو استفاده کنید.

همین طور که دارید کمپین های خود را راه اندازی میکنید، باید هدف و نوع کمپین را مشخص کنید.

کمپین تبلیغات در گوگل
 • اهداف کمپین های تبلیغات در گوگل شامل این موارد می شوند:
 • فروش
 • سرنخ
 • ترافیک وبسایت
 • توجه به محصول و برند
 • افزایش آگاهی از برند و دسترسی بیشتر
 • تبلیغ برنامه

نوع کمپین تبلیغات‌ در گوگل مشخص می کند که تبلیغ شما کجا نمایش داده خواهد شد و تبلیغ شما را هدف گذاری خواهد کرد.

تبلیغات در گوگل

انواع کمپین های تبلیغات در گوگل عبارت اند از

 • کمپین شبکه جست و جو Search Network campaign
 • کمپین شبکه نمایش Display Network campaign
 • کمپین فروشگاهی Shopping campaign
 • کمپین ویدیو Video campaign
 • کمپین اپلییشین App campaign
 •  

تبلیغ در گوگل: کمپین شبکه جست و جو

هر زمان که کاربری در گوگل یا سایر سایت های متعلق به گوگل، عبارتی مرتبط با کلمات کلیدی تبلیغ در گوگل شما جست و جو کند تبلیغ شما برای او نمایش داده خواهد شد. تبلیغات بر اساس جست و جو search ads، شبیه به نتایج جست و جوی گوگل عمل می کند و در بالای نتایج ارگانیک تبلیغ شما را نمایش می دهد.

این نوع از تبلیغات روشی عالی برای افزایش بازخورد در کوتاهترین زمان ممکن است و برعکس سئو که تا شش ماه بعد از شروع فعالیت نشانه های بازگشت سرمایه را نشان می دهد این روش تبلیغ جزء تبلیغات زودبازده به حساب می آید.

این مسئله اصلاً به این معنی نیست که سئو بد است. سئو هنوز یکی از بخش های حیاتی دیجیتال مارکتینگ است. گوگل ادوردز فقط سریع تر عمل میکند.

تبلیغ در گوگل: کمپین شبکه نمایش

در این نوع کمپین، تبلیغ کسب و کار شما در شبکه ی گسترده ی سایت های اینترنتی نمایش داده خواهد شد. تبلیغات نمایشی Display ads تبلیغات تصویری ای هستند که توجه کاربران را به صفحات فرود یا وب سایت (جاییکه ممکن است کاربران در آن به خریداران محصول و خدمات شما تبدیل شوند) می کشانند. این نوع از تبلیغات در گوگل و سایر شبکه های نمایشی در اختیار او نمایش داده می شوند.

شبکه ی نمایشی گوگل متشکل از میلیون های وب سایتی است که پذیرفته اند تبلیغات گوگل ادوردز در صفحاتشان بر اساس جست و جو ها و خرید های انجام داده شده توسط مخاطبان آن وب سایت نمایش دهند. این وب سایت ها در عوض، بابت هر کلیک پول دریافت می کنند.

تبلیغ در گوگل: کمپین فروشگاهی

تبلیغات فروشگاهی گوگل به تازگی معروف شده اند. این تبلیغات زمانی نمایش دارند که کاربران به دنبال محصولات مشخصی هستند. تبلیغ فروشگاهیی گوگل شامل عکسی از محصول به همراه نام ، قیمت و تخفیف ها یا پیشنهاد های ویژه ای است که شرکت ارائه دهنده آن محصول به تازگی معرفی کرده اند.

تبلیغ در گوگل: کمپین ویدیو

کمپین های ویدیو به شما این امکان را می دهند که تبلیغات ویدیویی خود را به صورت جداگانه یا به همراه ویدیوهای نمایش داده شده در تبلیغات یوتیوب یا در سرتاسر شبکه نمایش گوگل نمایش داشته باشد.

تبلیغ در گوگل: کمپین اپلیکیشن

به عنوان یک طراح اپلیکیشن دوست دارید اپلیکیشن خود را جلوی چشم کاربران بیشتری که امکان پرداخت و خرید اپلیکیشن شما را دارند بیاورید. بر خلاف سایر کمپین های تبلیغات در گوگل شما تبلیغات مجزایی برای اپلیکیشن خود طراحی نمیکنید. بلکه گوگل خودش با توجه به اطلاعات آورده شده در فهرست اپلیکیشن های فروشگاه اپلیکیشن مورد نظر شما تبلیغات متعددی را در فرمت ها و شبکه های مختلف به نمایش میگذارد.

همه ی آنچه شما باید انجام دهید این است که متنی تهیه کنید و بودجه ی اولیه تبلیغ را مشخص کنید و به گوگل اجازه دهید که زبان ها و مکان های مناسب برای نشان دادن تبلیغتان را مشخص کند. گوگل فرمت های مختلف تبلیغ را امتحان می کند و بهترین و پربازده ترینشان را بیشتر نشان میدهد.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید