برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟

در دنیای تجارت و اقتصاد، زمانی شما موفق هستید که بتوانید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید. راه اندازی کمپین تبلیغاتی در گوگل شاید برای بسیاری غیر ممکن به نظر برسد، چرا که تصور می کننده هزینه زیادی برای آنها خواهد داشت. با این وجود روش ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می توان با کمترین هزینه بالاترین نرخ تبدیل کاربر به مشتری را داشت. آژانس تبلیغات آنلاین افراک از برترین های تبلیغ در یوتیوب و گوگل در این مقاله، روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC را به شما آموزش می دهد تا بتوانید از نوآوری ها و تغییراتی که در زمینه تبلیغ در گوگل در حال وقوع است، آگاه شده تا بهترین نتیجه را از سرمایه گذاریتان دریافت نمایید.

چنان‌چه به هر دلیلی نمی خواهید برای تبلیغات زیاد هزینه کنید؛ پیشنهاد می‌شود از تبلیغات بنری گوگل استفاده کنید. هر چند بازدهی آن کمتر از تبلیغات کلیکی است اما می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.هزینه به ازای هر کلیک CPC یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در کاهش هزینه های تبلیغاتی شما خصوصا در تبلیغات گوگل ادورز تاثیرگذار است. بنابراین مهم است که با روش های کاهش این مقدار آشنا بود تا بتوان در نهایت هزینه کلی را کاهش داد. در ادامه ما روش هایی را به شما آموزش می دهیم که با پیاده سازی آنها بتوانید در عین حال که کمتر هزینه می کنید، نتیجه خوبی دریافت نمایید.

مطلب مرتبط: تبلیغات در گوگل چیست (Google Ads)؟

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC

هزینه به ازای هر کلیک CPC یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در کاهش هزینه های تبلیغاتی شما خصوصا در تبلیغات گوگل ادورز تاثیرگذار است. بنابراین مهم است که با روش های کاهش این مقدار آشنا بود تا بتوان در نهایت هزینه کلی را کاهش داد. در ادامه ما روش هایی را به شما آموزش می دهیم که با پیاده سازی آنها بتوانید در عین حال که کمتر هزینه می کنید، نتیجه خوبی دریافت نمایید. 

  • نرخ ارتباط یا Relevancy

یکی از مهمترین فاکتورهایی که موجب کاهش هزینه تبلیغاتی شما و به عبارت دیگر کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC می شود، نرخ ارتباط است. ایجاد یک آگهی دسته ای مرتبط با هم و داشتن کلمه کلیدی بسیار خاص در هر گروه تبلیغی به عنوان بهترین شیوه برای برآورده ساختن این هدف شناخته شده است. حتما می دانید که الگوریتم های گوگل بسیار هوشمند هستند، بنابراین در صورتی که کلمه کلیدی شما با تبلیغی که انجام می دهید، ارتباط زیادی داشته باشد، طبیعتا تبلیغ شما را جزء پیشنهادهای اولیه قرار می دهد. بنابراین با بالا بردن نرخ ارتباط می توانید نمره کیفی خود را افزایش دهید و در نهایت شاهد کاهش هزینه های تبلیغتان باشید. یکی از کارهایی که می توانید برای افزایش این نرخ انجام دهید، طراحی یک صفحه فرود با امکانات لازم برای پاسخگویی به نیاز کاربر است.

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟
  • نمره کیفی یا Quality Score

گوگا ادوردز برای این که کیفیت تبلیغ شما را بسنجد از معیاری به نام نمره کیفی یا Quality Score استفاده می کند. با استفاده از این معیار است که می توانید کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC را انجام داده و جایگاه تبلیغتان را نسبت به رقبایتان تعیین نمایید. ایجاد تبلیغات هدفمند با انتخاب بهترین کلمه کلیدی، می تواند نرخ کلیک CTR شما را افزایش دهد که موجب بالا رفتن نمره کیفی شما می شود.

  • نرخ کلیک یا CTR

با استفاده از نرخ کلیک است که شما می توانید جایگاه تبلیغ خود را در موتور جستجوی گوگل بالا نگهدارید. این معیار نشان دهنده این است که چه کسی تبلیغ شما را می بیند و چه کسی روی آن کلیک می کند. بنابراین با توجه به این معیار است که متوجه میزان کارآمدی کلمه کلیدی و استراتژی بازاریابی خود می شوید. نرخ کلیک یا CTR وابستگی زیادی به نرخ ارتباط شما دارد.

به عنوان مثال تصور کنید که فردی به دنبال خرید کفش از برند نایک است، اما تبلیغ شما با نام برند دیگری نمایش داده می شود! مسلما در این حالت نرخ کلیک شما کاهش پیدا می کند چرا که تبلیغ شما آن چیزی نیست که کاربر به آن نیاز داشته باشد. خوشبختانه روش های زیادی برای بهبود این نرخ وجود دارد که یکی از آنها همان طور گفته شد، تغییر کلمه کلیدی است. بنابراین یکی دیگر از روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC ، افزایش نرخ کلیک تبلیغتان است.

  • استفاده از کلمات کلیدی بلند

زمانی که رقبات تبلیغاتی در حوزه کاری شما زیاد باشد، مقدار هزینه متوسط CPC مقدار زیادی خواهد بود. اما این مسئله به این معنا نیست که شما باید عقب نشینی کنید. در این شرایط معمولا به شما توصیه می شود که از کلمات کلیدی بلند استفاده نمایید. با این انتخاب شما می توانید نرخ کیفی تبلیغتان را افزایش داده و در نتیجه شاهد کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC باشید.

  • زمان بندی تبلیغات

در مقاله دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل، یکی از دلایل را زمان بندی کردن تبلیغ بیان کردیم. زمان بندی تبلیغات در واقع تعیین می کند که تبلیغ شما در چه روزی از هفته و چه ساعتی نمایش داده شود. انجام این کار تاثیر زیادی در کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC دارد. بنابراین به جای این که هزینه تبلیغ خود را در تمام ساعت و روزهای هفته صرف کنید، می توانید با کمی بررسی و تحقیق متوجه شوید که کاربران شما چه ساعتی در گوگل هستند تا تبلیغ شما به آنها نمایش داده شود. با استفاده از این ایده می توانید تقریبا چیزی حدود نصف هزینه های خود را کاهش دهید و از کلیک های غیر مرتبط روی تبلیغ خود جلوگیری کنید.

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟
  • هدف گیری بر اساس موقعیت جغرافیایی

همان طور که از اسم این روش مشخص است، شما می توانید با تعیین کردن موقعیت جغرافیایی مخاطبین هدف خود، نرخ کلیک خود را افزایش داده و در نتیجه هزینه به ازای هر کلیک CPC را کاهش دهید. بنابراین استفاده از برچسب گذاری جغرافیایی را هنگام تنظیمات تبلیغات آنلاین خود فراموش نکنید.

  • کلمات کلیدی منفی

تعیین کلمه کلیدی از این جهت اهمیت دارد که کاربر با سرچ کردن آنها، تبلیغ شما را پیدا می کند. اما فراموش نکنید که قطعا کلمه کلیدی هایی هستند که شما می خواهید به واسطه آنها به کاربر پیشنهاد داده نشوید. بنابراین با استفاده از تنظیمات این قسمت است که می توانید از پرداخت هزینه هایی که سودی برای شما ندارند جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید۳ اشتباه رایج هنگام استفاده از حساب گوگل ادوردز چیست؟

همراهان عزیز حال که با روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC آشنا شدید، فراموش نکنید که همه آنها را با هم استفاده نکنید، چرا که ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. پس هر بار یکی از آنها را پیاده سازی کنید تا متوجه میزان تاثیر هر کدام شوید.

روش های کاهش هزینه به ازای هر کلیک CPC چیست؟
در دنیای تجارت و اقتصاد، زمانی شما موفق هستید که بتوانید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را دریافت...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید