روش های قیمت گذاری در گوگل ادز : قسمت دوم

روش های قیمت گذاری در گوگل ادز : قسمت دوم

در قسمت اول (روش های قیمت گذاری در گوگل ادوردز)، که در مورد انواع روش های قیمت گذاری در گوگل ادز برای شما عزیزان آماده کردیم، تنها به معرفی روش هایی پرداختیم که با استفاده از آنها قیمت گذاری تا حدودی به صورت هوشمند انجام می شد ، اما به این نکته هم اشاره کردیم که اگر می خواهید از این استراتژی های هوشمند جهت افزایش سود و بهره وری استفاده کنید، بهتر است که از روش هایی که در این مقاله معرفی می کنیم، استفاده نمایید. پس با افراک همراه باشید؛ تا با سایر روش های هوشمندسازی استراتژی قیمت گذاری Bidding در Google adwords آشنا شوید.

راهکارهای هوشمندسازی استراتژی قیمت گذاری Bidding در گوگل ادز

قیمت گذاری هدفگیری CPA یا Target CPA در گوگل ادز یعنی چی؟

CPA یا هزینه به ازای هر حصول، این روش که به عنوان یکی دیگر از هوشمندانه ترین استراتژی قیمت گذاری Bidding در گوگل ادز شناخته می شود، به تبلیغ کننده این امکان را می دهد که برای هر نرخ تبدیل، یک هزینه هدف تعیین کند. بعد از آن گوگل به گونه ای تنظیمات را انجام می دهد که نزدیک ترین نرخ به CPA ایجاد شود. هر کدام از این نرخ های منحصر به فرد، ممکن است که مقداری کمتر یا بیشتر از CPA تعیین شده داشته باشند. اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که گوگل این میزان اختلاف را در طول زمان متعادل می کند.

اگر می خواهید که گوگل از سطح بالا و پایین قیمت گذاری مد نظر شما بالاتر یا پایین تر نمی رود، می توانید کران بالا و پایین را تعیین نمایید.

توجه :  در صورتی که از کمپین های فردی استفاده می کنید، قادر به استفاده از این قابلیت نخواهید بود.

برای آشنایی با اصول قیمت گذاری تبلیغات گوگل از جمله تبلیغات یوتیوب، می‌توانید از کارشناسان افراک راهنمایی بگیرید.

معایب قیمت گذاری هدفگیری CPA یا Target CPA 

مشابه با حال حداکثر سازی نرخ تبدیل، نیاز است که برای موثر بودن این استراتژی قیمت گذاری Bidding در گوگل ادز، گزینه نرخ ردیابی فعال باشد.

علاوه بر این که برای این که گوگل قادر به گرفتن تصمیم های هوشمند باشد، باید اطلاعاتی مفیدی در اختیارش قرار داشته باشد. پس اگر نرخ داده های شما به اندازه کافی نباشد، نمی توان انتظار خوبی از الگوریتم پیاده سازی شده داشت. بر اساس آماری که گوگل منشتر کرده است، در 30 روز باید حداقل نرخ تبدیل شما 15 باشد.

قیمت گذاری هدفگیری ROAS یا Target ROAS در گوگل ادز یعنی چی؟

این روش شباهت زیادی به استراتژی هدفگیری CPA دارد. در این روش، گوگل با استفاده از داده ها و اطلاعاتی که از تاریخچه تبلیغاتی شما دارد، دو معیار نرخ تبدیل و نرخ عملکرد را تخمین می زند. سپس تنظیم سایر پارامترها به گونه ای انجام می شود که به بالاترین مقدار هدفگیری ROAS برسید. با استفاده از این استراتژی قیمت گذاری Bidding در گوگل ادز می توانید حداکثر و حداقل مقداری که برای ROAS در نظر دارید را تعیین نمایید، تا تنظیمات گوگل خیلی متفاوت تر از انچه مد نظر شما است، انجام نشود. البته خود کمپانی گوگل استفاده از این ویژگی را پیشنهاد نمی دهد، چرا که محدودیت های زیادی برای تصمیم گیری الگوریتم هایش ایجاد می کند.

معایب قیمت گذاری هدفگیری ROAS یا Target ROAS

تمام هشدارهایی که هنگام استفاده از استراتژی هدفگیری CPA بیان کردیم، در این مورد نیز صادق است. پس فراموش نکنید که نرخ ردیابی و عملکرد را تعیین نمایید تا متوجه بازده این استراتژی شوید. پیشنهاد دیگری که هنگام پیاده سازی این ایده باید مد نظر داشته باشید این است که مقدار ROAS را خیلی بالا تعیین نکنید.

قیمت گذاری در گوگل ادز

قیمت گذاری حداکثرسازی کلیک ها یا Maximize Clicks در گوگل ادز یعنی چی؟

این استراتژی نیز شباهت زیادی به استراتزی افزایش نرخ تبدیل دارد، با این تفاوت که تمرکز اصلی آن روی افزایش میزان کلیک های است. در نتیجه با استفاده از این روش هوشمندسازی استراتژی قیمت گذاری Bidding در گوگل ادز، گوگل نهایت تلاش خود را می کند تا با توجه به میزان بودجه روزانه ای که تعیین کرده اید، تعداد کلیک های تبلیغات شما را حداکثر کند. معمولا استفاده از این روش برای افرادی مناسب است که هدفشان از تبلیغ در گوگل، افزایش ترافیک سایت یا معرفی برندشان به دیگران است. البته در صورتی که نرخ عملکردی شما بالا هم باشد، استفاده از این استراتژی به افزایش بازده شما کمک زیادی می کند. فراموش نکنید که هنگام پیاده سازی این راهکار، حداکثر مقدار CPC را تعیین نمایید.

معایب قیمت گذاری حداکثرسازی کلیک ها یا Maximize Clicks 

در این استراتژی چون هدف به نوعی افزایش نرخ عملکرد نیز هست، ممکن است که از تمام بودجه روزانه شما با وجود بالا بودن هزینه CPC به صورت کامل استفاده نشود. بنابراین فراموش نکنید که هر از چندگاهی نگاهی به میزان CPC کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید تا خیلی از آنچه که می خواهید دور نیفتید.

روش های قیمت گذاری در گوگل ادز : قسمت دوم
در قسمت اول (روش های قیمت گذاری در گوگل ادوردز)، که در مورد انواع روش های قیمت گذاری در...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید