برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغات گوگل ادز: Bidding استراتژی بر اساس اهداف (قسمت اول)

تبلیغات گوگل ادز: Bidding استراتژی بر اساس اهداف (قسمت اول)

گوگل ادز استراتژی‌های متنوعی برای شرکت در مزایدات (یا همان bidding) تبلیغات گوگل ارائه می‌کند. هر کدام از این استراتژی‌ها برای کمپین به خصوصی مناسب است. بسته به شبکه‌ای که هر کمپین هدف قرار می‌دهد و اینکه تمرکز شما بر روی افزایش نرخ کلیک سایت، افزایش تاثیرگذاری، افزایش نرخ تبدیل در تبلیغات یا افزایش نرخ دیده شدن تبلیغات (view) است می‌توانید تعیین کنید که از کدام یک از این استراتژی‌ها برای کمپین شما مناسب‌ترین است. در این مقاله توضیح داده می‌شود که چگونه از اهداف تبلیغات گوگل ادز خود برای انتخاب بهترین استراتژی در مزایده‌ی تبلیغات استفاده کنید.

از آنجایی که هر کدام از این استراتژی‌های شرکت در مزایده، برای هدف کسب‌وکار به خصوصی طراحی شده‌اند. اگر اهداف شما تغییر کنند، لازم است که استراتژی مزایدات خود را نیز تغییر دهید.

مطالب مرتبط:

استراتژی تبلیغات گوگل ادز

اهداف خود را از تبلیغات گوگل ادز در نظر بگیرید:

هر استراتژی مزایده برای کمپین و اهداف تبلیغاتی متفاوتی مناسب است. برای اهداف مزایدات، 4 دسته بندی ابتدایی وجود دارد که لازم است آن‌ها را در کنار تنظیمات کمپین خود در نظر داشته باشید.

  • اگر می‌خواهید که مشتریان رفتار به خصوصی روی سایت شما نشان دهند، و نرخ تبدیل مشتریان را ردیابی می‎کنید، پس بهتر است که تمرکز خود را روی نرخ تبدیل قرار دهید. سیستم مزایده هوشمند این امکان را به شما می‌دهد.
  • اگر هدف شما افزایش ترافیک وبسایت است، تمرکز روی نرخ کلیک بهترین شیوه برای اندازه‌گیری این هدف است. مزایده‌ی هزینه هر کلیک (CPC) برای کمپین شما می‌تواند مناسب باشد.
  • اگر هدف افزایش اطلاع رسانی در رابطه با برند شماست (نه افزایش ترافیک سایت) استراتژی شما می‌تواند تمرکز بر نرخ اثرگذاری (impression). می‌توانید از استراتژی هزینه هر هزار impression قابل مشاهده (vCPM) در مزایده تبلیغات استفاده نمایید. به این شکل پیام تبلیغاتی خود را مقابل مشتریان به نمایش می‌گذارید. همچنین می‌توانید از استراتژی محل مورد نظر تبلیغ شما در صفحه جستجو شده‌ (Target Search Page Location) نیز برای حداکثر کردن دیده شدن سایت خود استفاده کنید.

بیشتر بدانید: تبلیغ در یوتیوب

توضیحات: استراتژی Target search page location در مزایدات تبلیغات گوگل ادز، پورتفولیوی  استراتژی مزایده است که به صورت خودکار تعیین می‌کند تبلیغ شما در کجای صفحه نتایج گوگل نمایش داده شود. از لحاظ قرارگیری یا placement تیلیغ در گوگل دو حالت وجود دارد. یکی حالتی که تمایل داشته باشید تبلیغ شما اولین نتیجه گوگل در صفحه اول باشد و دیگری تمایل داشته باشید تبلیغ در هر جایی از صفحه اول نمایش داده شود. در حالت اول شما به گوگل ادز اجازه می‌دهید که قیمت پیشنهادی شما در مزایده را تغییر دهد تا تبلیغ شما را به بالای صفحه رساند و در حالت دوم گوگل ادز تبلیغ شما را به صفحه اول می‌رساند. برای مطالعه‌ی بیشتر این مطلب روی Target search page location کلیک کنید.

  • اگر محتوای تبلیغ گوگل شما ویدئویی است و قصد دارید نرخ بازدید یا واکنش‌های کاربران نسبت به ویدئو را افزایش دهید، می‌توانید از در مزایدات از استراتژی‌های هزینه هر بازدید (CPV) یا CPM یا CPM استفاده کنید.
  • اگر تبلیغات ویدئویی دارید و هدف شما افزایش توجه به برند یا محصول است می‌توانید از استراتژی مزایده CPV استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

 

تمرکز بر نرخ تبدیل با bidding هوشمند

اگر قصد دارید بر روی نرخ تبدیل تمرکز کنید، از پیشنهاد قیمت به صورت هوشمند استفاده کنید. به این روش بار سنگین حدس و تخمین را از مراحل تنظیم قیمت پیشنهادی برای مزایدات حذف کنید. پیشنهاد هوشمند قیمت یک سری استراتژی خودکار برای شرکت در مزایدات برای بهینه سازی نرخ تبدیل مشتریان و یا ارزش آنها با استفاده از ماشین لرنینیگ است. این استراتژی‌ها برای هر مزایده متفاوت خواهند بود. این قابلیت هوشمند که به آن auction-time bidding گفته می‌شود، طیف گسترده‌ای از سیگنال‌ها را از جمله دستگاه مورد استفاده، موقعیت مکانی کاربر، زمان، زبان و یا سیستم عاملی که از آن استفاده کرده، به کار می‌برد تا محتوای منحصر به فرد هر جستجو را بدست آورد.

در ادامه به 4 استراتژی هوشمند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اشاره شده است.

  • (Target CPA (Cost Per Acquisition ـ هزینه به ازای هر تبدیل: اگر قصد دارید نرخ تبدیل را در تبلیغات گوگل ادز بهینه کنید، می‌توانید مقدار CPA مشخصی را برای خود هدف گذاری کنید. این شیوه به شما کمک میکند در حالی که نرخ مشخصی برای CPA دارید، نرخ تبدیل را افزایش دهید. در لینک زیر در این رابطه بیشتر بخوانید.

About Target CPA bidding

  • (Target ROAS (Return On Ad Spend ـ هزینه به ازای نرخ بازگشت سرمایه: اگر قصد دارید ارزش هر تبدیل را بهینه کنید، می‌توانید نرخ بازگشت سرمایه مشخصی را به عنوان هدف قرار دهید. با این شیوه، در حالی که نرخ بازگشت سرمایه مشخصی دارید، نرخ تبدیل را در تبلیغات گوگل افزایش دهید. برای مطالعه بیشتر به لینک زیر سر بزنید.

About Target ROAS bidding

  • نرخ تبدیل حداکثری Maximize Conversions: اگر هدف شما بهینه سازی نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادز است، اما ترجیح می‌دهید به جای تعیین CPA مشخص، تمام بودجه‌ی خود را صرف کنید، می‌توانید از این استراتژی استفاده کنید. مطالعه‌ی بیشتر در لینک زیر.

About Maximize Conversions bidding

  • (Enhanced Cost Per Click (ECPC: اگر قصد دارید به طور خودکار پیشنهادات دستی خود را تنظیم کنید تا به حداکثر نرخ تبدیل برسید، می‌توانید از ECPC استفاده کنید. این یک قابلیت اختیاری است که می‌توانید هنگامی که به صورت غیرخودکار در مزایده تبلیغات گوگل ادز شرکت می‌کنید به کار ببرید. مطالعه ی بیشتر در لینک زیر.

About ECPC

تبلیغات گوگل ادز

در ادامه‌ی این مقاله شرایطی را که بر عوامل دیگر از جمله نرخ کلیک، impression و یا نرخ واکنش‌های مشتری به تبلیغات گوگل ادز تمرکز می‌کنیم، بررسی خواهد شد. برای مطالعه‌ی ادامه‌ی این مطلب، مقاله‌ی بعد را مطالعه نمایید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید