کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

تبلیغ درگوگل ادز: Bidding استراتژی بر اساس اهداف (قسمت دوم)

تبلیغ درگوگل ادز: Bidding استراتژی بر اساس اهداف (قسمت دوم)

در قسمت  اول این موضوع( تبلیغات گوگل ادز: Bidding استراتژی بر اساس اهداف (قسمت اول) ) توضیح دادیم که باید برای هر کمپین متناسب با اهداف آن از استراتژی‌های تبلیغات گوگل ادز استفاده کرد. استراتژی‌های مزایدات به 4 دسته کلی براساس اهداف سازمانی دسته بندی می‌شوند. که در مقاله‌ی قبل استراتژی مبنی بر نرخ تبدیل مشتریان را توضیح دادیم. در ادامه استراتژی تبلیغ در گوگل که بر اساس نرخ کلیک، نرخ اثرگذاری و همچنین استراتژی‌ای مناسب برای تبلیغات ویدئویی را بررسی خواهیم کرد.

تمرکز بر نرخ کلیک با CPC bidding

اگر توجه اصلی شما روی جذب بیشتر کلیک و افزایش ترافیک سایت است، دو استراتژی برای CPC bid وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

  • حداکثر کردن نرخ کلیک: این استراتژی مزایده به صورت خودکار می‌باشد و درواقع ساده‌ترین روش شرکت در مزایده با هدف افزایش نرخ کلیک است. تنها کاری که لازم است انجام دهید، تنظیم یک بودجه روزانه است، و سیستم گوگل ادز به صورت خودکار مزایده شما را مدیریت می‌کند تا حداکثر تعداد کلیک را با توجه به بودجه‌ی تنظیم شده، برای سایت شما بدست آورد. مطالعه‌ی بیشتر در لینک زیر:

 About Maximize Clicks bidding

  • مزایده برای CPC به صورت غیرخودکار: با این استراتژی  می‌توانید حداکثر قیمت پیشنهادی برای CPC را در مزایده شخصاً مدیریت کنید. می‌توانید برای هر گروه از تبلیغات در کمپین‌های خود، هر کلمه کلیدی یا هر موقعیت تبلیغ در گوگل، قیمت متفاوت تنظیم کنید. اگر کلمات کلیدی یا موقعیت‌های به خصوصی سودآورتر از بقیه باشند، می‌توان به صورت غیر خودکار در مزایده شرکت کرد تا بودجه‌ی تبلیغات گوگل بیشتری را صرف این کلمات یا موقعیت‌ها کرد. مطالعه‌ی بیشتر در لینک زیر:

 About Manual CPC bidding.

تبلیغ در گوگل

تمرکز بر اثرگذاری (impression) در تبلیغات گوگل ادز

اگر تمرکز شما بر روی نرخ اثرگذاری تبلیغات گوگل ادز است، می‌توانید با استراتژی‌های زیر حداکثر مقدار دیده شدن توسط کاربران را بدست آورید.

  • Target Search Page Location: این استراتژی مزایده به صورت خودکار قیمت پیشنهادی شما را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که احتمال ظاهر شدن تبلیغ گوگل ادز شما در بالای صفحه‌ی اول نتایج گوگل افزایش یابد. مطالعه بیشتر در لینک زیر:

About Target Search Page Location bidding

  • Target Outranking Share: این استراتژی نیز به صورت خودکار عمل می‌کند. این استراتژی به شما امکان می‌دهد دامنه‌ای که می‌خواهید سایت شما بالاتر از آن قرار گیرد را انتخاب کنید. درواقع شما یک سایت را انتخاب کرده و در نتایج جستجوی گوگل، تبلیغ گوگل ادز شما به صورت خودکار قبل از آن تبلیغ نمایش داده می‌شود. یا در شرایطی تبلیغ شما ظاهر می‌شود که تبلیغ دامنه وارد شده نمایش داده نمی‌شود. می‌توانید تعیین کنید که تمایل دارید چند وقت یک بار تبلیغات گوگل ادز شما از تبلیغ دامنه اعلام شده، پیشی بگیرد، سپس گوگل ادز به صورت خودکار قیمت پیشنهادی شما را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که به این هدف برسید. برای مطالعه بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

About Target Outranking Share bidding

  •  (Cost-per thousand impression (CPM: با این استراتژی مزایده، شما براساس تعداد دفعاتی که تبلیغ گوگل ادز شما دیده می‌شود (یا اصطلاحاً نرخ اثرگذاری تبلیغ) پول پرداخت می‌کنید. تبلیغ شما می‌تواند در صفحه نتایج گوگل، تبلیغات یوتیوب یا شبکه تبلیغات نمایش گوگل دیده شود.
  • (Cost-per-thousand viewable impressions (vCPM: این استراتژی مزایده به صورت غیرخودکار عمل می‌کند. از این استراتژی می‌توانید زمانی که تبلیغات گوگل ادز شما با هدف اطلاع رسانی طراحی شده باشند و افزایش نرخ کلیک یا بالا بردن ترافیک سایت الزامی نباشد، استفاده کنید. این استراتژی به شما امکان می‌دهد بالاترین مبلغی را که حاضر هستید برای هر 1000 بار دیده شدن در شبکه تبلیغات نمایشی گوگل هزینه کنید، تعیین کنید. vCPM برای کمپین‌هایی که هدف آن‌ها دریافت پاسخ مستقیم از مشتریان است مناسب نمی‌باشد. مثلاً اگر هدف شما از تبلیغات گوگل ادز فروش محصولات یا پر کردن یک فرم باشد، این استراتژی کارآمد نخواهد بود. مطالعه بیشتر در لینک زیر.

About vCPM bidding

تبلیغات گوگل ادز

تمرکز بر تعداد دفعات دیده شدن یا تعاملات مشتریان

(اختصاصی برای تبلیغات ویدئویی)

اگر تبلیغ گوگل ادز شما به صورت ویدئو است، می‌توانید از استراتژی هزینه هر بازدید (CPV) در مزایده استفاده کنید. شما برای تعداد دفعاتی که ویدئوی شما نمایش داده می‌شود یا سایر تعاملاتی که برای تبلیغ ویدئویی خود در نظر دارید، هزینه پرداخت می‌کنید. این تعاملات می‌توانند شامل تعداد کلیک روی لینک‌های CTA، کارت‌ها یا آگهی‌های متنی که به ویدئو پیوست شده‌اند باشند. شما فقط سقف قیمتی را که برای هر بار دیده شدن پرداخت می‌کنید، هنگام تنظیم کمپین ویدئویی خود وارد می‌کنید. مطالعه بیشتر در لینک زیر.

About CPV bidding

تبلیغ در گوگل

مطالب مرتبط:

هزینه تبلیغات در گوگل را با انتخاب یک استراتژی موفق، کاهش دهید.

معرفی عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

برنامه ریزی هزینه تبلیغات در گوگل با گوگل پرفورمنس پلنر

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید