برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

آموزش تبلیغات در گوگل؛ سوالات پر تکرار و پاسخ به آن‌ها

آموزش تبلیغات در گوگل؛ سوالات پر تکرار و پاسخ به آن‌ها

تبلیغات در گوگل یک بخش بزرگ, در دنیای دیجیتال مارکتینگ است. هر کسب وکاری تلاش میکند از راه های مختلف تبلیغات کند. مانند: گوگل ادوردز, تبلیغ در اینستاگرام, تبلیغ در یوتیوب, تبلیغ در لینکدین, تبلیغ در توییتر و موارد دیگر. تبلیغات آنلاینی که با پرداخت هزینه, باعث بهبود کسب و کار و افزایش مشتریان میشود. در هر دقیقه حدود 2.3 میلیون جستجو در گوگل انجام میشود که حجم بالایی از این صفحات را تبلیغات گوگلی شامل میشوند. بنابراین به راحتی میتوانید به افزایش ترافیک سایت خود کمک کنید. اگر کار خود را با گوگل ادز شروع کرده اید, این مطلب آموزش تبلیغات در گوگل است که میتواند به چند سوال اصلی شما پاسخ دهد.

 

تبلیغات در گوگل چیست؟

قبل از شروع آموزش تبلیغات در گوگل اولین سوال این است که تبلیغ در گوگل چیست؟ گوگل ادز یا گوگل ادوردز؛ سیستم تبلیغات گوگل است که تبلیغ کننده گان به صورت مزایده ایی برای هر کلیک برروی کلمات کلیدی هزینه ایی پرداخت میکنند. به زبان ساده هر کسب و کار کلمات کلیدی اصلی دارد و با توجه به رقبای خود هزینه ایی را به گوگل میدهد که جایگاه بالاتری در صفحه جستجوی گوگل داشته باشد.

بنابراین گوگل مرتبط بودن و کیفیت سایت شما را در نظر میگیرد ( رتبه کوالیتی اسکور) و بر اساس هزینه ایی که پرداخت کرده اید, رتبه سایت شما در گوگل را تعیین میکند. هرچه BID شما افزایش یابد, بر روی رتبه کوالیتی اسکور شما تاثیر میگذارد. در نتیجه رتبه تبلیغات شما افزایش میابد.

هزینه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

هزینه های تبلیغ در گوگل براساس فاکتور های متفاوتی محاسبه میشود. به عنوان مثال براساس میزان رقابت بر روی کلمه کلیدی, موقعیت جغرافیایی, کیفیت کمپین های تبلیغاتی و موارد دیگر محاسبه میشود و متغیر است. تبلیغات هر کلمه کلیدی یک کمترین مقدار و یک بیشترین مقدار را دارد. به عنوان مثال هزینه تبلیغات یک کلمه ممکن است از نیم درهم تا یک درهم باشد. به این معنا است که اگر بخواهید در صفحه اول باشید نیم درهم پرداخت میکنید و اگر بخواهید لینک یک باشید, هزینه بیشتر یا همان یک درهم را پرداخت می‌کنید.

هزینه مزایده (Bid) تبلیغات در گوگل چگونه است؟

در ادامه آموزش تبلیغات در گوگل بهتر است بدانید؛ رقابت,  یکی از اصلی ترین فاکتور های قیمت گذاری در تبلیغات گوگلی است. شما کلمات کلیدی اصلی کسب وکار خود را مشخص میکنید و پس از آن رقیب های خود را با استفاده از ابزارهای گوگل ادز بررسی میکنید. هرچه رقابت بر روی کلمه کلیدی بیشتر باشد هزینه ایی که پرداخت میکنید بیشتر خواهد بود. بنابراین بهتر است کلمه ایی انتخاب کنید که میزان سرچ بالایی داشته باشد اما رقابت کمتری داشته باشد, بنابراین هزینه ایی که پرداخت میکنید بسیار کم است.

تبلیغات در گوگل برای سایت هایی که سئو خوبی ندارند، تاثیر گذار است؟

تبلیغ در گوگل و سئو بر روی هم تاثیری نمیگذارند. اما اگر سئو خوبی نداشته باشید با تبلیغات در گوگل به راحتی میتوانید لینک یک باشید. از طرفی اگر سئو سایت شما قوی باشد بهتر است ادوردز هم برای کلمات کلیدیتان کار شود. چرا که تبلیغات گوگل در صفحه اول بالای سایت هایی قرار دارند که با سئو به صفحه اول راه پیدا کرده اند. پس اگر لینک اول هم باشید باید به فکر رقیبان باشید که ادوردز کلمات شما را کار کنند. با این حساب لینک اول را از شما خواهند گرفت.

تبلیغات در گوگل برای دامنه دات ir امکان پذیر است؟

خلاصه

افزایش بازدید سایت خود را با سئو و گوگل ادوردز افزایش دهید. در این مطلب آموزش تبلیغات در گوگل را خواندید. برای سفارش تبلیغات آنلاین خود میتوانید از گروه تخصصی دیجیتال مارکتینگ افراک کمک بگیرید. همین حالا کسب و کار خود را رونق ببخشید. 021284262

آموزش تبلیغات در گوگل؛ سوالات پر تکرار و پاسخ به آن‌ها
تبلیغات در گوگل یک بخش بزرگ, در دنیای دیجیتال مارکتینگ است. هر کسب وکاری تلاش میکند از راه...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید