تبلیغات کلیکی ادوردز: 4 ابزار رایگان برای کلمات کلیدی

تبلیغات کلیکی ادوردز: 4 ابزار رایگان برای کلمات کلیدی

معمولاً برای ارزیابی بازدهی تبلیغات کلیکی گوگل می توان کلمات کلیدی را مورد بررسی قرار داد. کلمات کلیدی برای تقویت سئو سایت استفاده می‌شوند که بررسی آنها می‌تواند فرصت های موجود برای رسیدن به رتبه سئو بهتر و تغییراتی که موجب افزایش فروش می‌شوند را برای تبلیغ کنندگان مشخص کند و به آن ها کمک کند تا عملکرد رقبای خود را نیز ارزیابی کنند. ابزارهایی به صورت رایگان وجود دارند که به سایت ها کمک می‌کنند عملکرد تبلیغات گوگل خود را با استفاده از کلمات کلیدی بررسی کنند. در این مقاله به چند مورد از این ابزار که کاربرد مناسب‌تری دارند می‌پردازیم.

1- Rank Tracker:

(کلمات کلیدی پیشنهادی از منابع مختلف)

نسخه رایگان: به کاربر دسترسی به قابلیت بررسی کلمات کلیدی را که از نزدیک به 20 منبع، از جمله کیورد پلنر گوگل ادوردز، گوگل ساجست، وردترکر، سمراش و غیره در تبلیغات کلیکی گوگل به دست می‌آورد،میدهد. از دیگر قابلیت های نسخه رایگان رنک ترکر، تحلیلگر کلمه کلیدی است که به کاربر کم میکند کلمات کلیدی تضمین شده تری را برای استراتژی تولید محتوای خود پیدا کند. برخی از معیارهای اندازه گیری آن موارد زیر هستند.

  • حجم جستجوی ماهانه (بر اساس آمار گوگل) این کلمات چقدر بوده است؟
  • رقابت تبلیغات کلیکی گوگل در چه سطحی است؟
  • سختی‌های کلمات کلیدی که برآوردی از سطح رقابت سر هر کوئری (query) را بیان میکند.

بیشتر بدانید: تبلیغ در یوتیوب

نسخه پولی: ویژگی هایی از جمله قابلیت استفاده از گزارشات ابزارهای مختلف و انتقال آن ها به یکدیگر، برنامه ریزی امور، پروژه های متنوع …می باشد.

برای استفاده از این سرویس باید با استفاده از ایمیل و نام خود آن را دانلود نمایید.

تبلیغات کلیکی

مطالب مرتبط: انواع کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل

        چطور با استفاده از کلمات کلیدی broad match تبلیغ در گوگل خود را بهینه کنیم.

        بهترین ابزار انتخاب کلمه کلیدی برای افزایش ترافیک سایت

2- Answer The Public:

(سوالات پیشنهادی از گوگل ساجست)

این سرویس که کاملاً رایگان است و نیازی به عضویت ندارد، از داده های گوگل ساجست برای پیدا کردن سوالات، کوئری هایی که مبنی بر مقایسه هستند و کلمات کلیدی حاوی حروف اضافه استفاده میکند.

این سرویس داده ها را به دو صورت به شما نشان میدهد: تصویری (مثل نقشه ذهنی) و متنی

تبلیغات گوگل

اخیراً نسخه پولی این سرویس راه اندازی شده که به شما این امکان را میدهد که کلمات کلیدی را بر اساس موقعیت مکانی تحلیل کنید، داده ها را با هم مقایسه کنید و اعضای تیم خود را برای همکاری بیشتر عضو کنید.

3- Text Optimizer: 

(بهینه سازی مفاهیم و عبارات مرتبط)

این سرویس ابزار تحلیل معنایی گوگل ادوردز است که به کاربر کمک میکند مفاهیم مرتبط پشت هر موضوع یا کوئری را بیابد. برای تحلیل محتوای کلمات کلیدی و رسیدن به مفاهیم مرتبط بین آنها از search snippets گوگل استفاده میکند.

این سرویس در واقع هم قابلیت بهینه سازی محتوا دارد و هم ابزاری برای بررسی است که به کاربر کمک میکند همه ی فرایند تولید محتوای خود را هدایت کند.

البته اشتباه نکنید. این به معنی پر کردن محتوای خودتان با عبارت های پیشنهاد شده نیست. از این ابزار برای درک عمیق تر موضوعات و راهنمایی برای تولید محتوا استفاده کنید.

نسخه ی پولی به شما امکان هدف گیری براساس موقعیت جغرافیایی، ایجاد ساختار تمام جملات به منظور کمک در نوشتار و دسترسی به گزارش های ثبت شده، میدهد.

تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز

4- Kparser

(کلمات کلیدی پیشنهادی به صورت خوشه‌ای)

این سرویس سئو تمام تحلیل های کلمات کلیدی را به صورت رایگان انجام میدهد و نیازی به عضویت دارد. این کلمات کلیدی‌ای که توصیه میکند قابل کپی شدن و استفاده بیرون از پنل ینستند اما میتوانید آنها را براساس ویژگی های مشترک، به خوشه های مختلف دسته بندی کنید.

Kparser از منابع مختلفی از جمله Ebay، Google Trends، آمازون و یوتیوب کلمات کلیدی را ترکیب میکند.

مطالب مرتبط: گوگل ترند چیست؟ : انتخاب بهترین کلمات کلیدی با گوگل ترندز

 ابزار رایگان برای کلمات کلیدی

از جهاتی این رویکرد برای دسته بندی در تبلیغات کلیکی گوگل بسیار ابتدایی است اما از این نظر که ابزاری کاملاً رایگان در اختیار داشته باشید که به یافتن کوئری های بیشتر برای بهینه سازی کمک میکند، مناسب است.

سخه پولی شامل ویژگی هایی از جمله جستجوی نا محدود، هدف گیری مبنی بر موقعیت جغرافیایی است.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید