برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

چطور از گوگل کیورد پلنر برای بهبود تبلیغات‌ در گوگل استفاده کنیم؟

چطور  از گوگل کیورد پلنر برای بهبود تبلیغات‌ در گوگل استفاده کنیم؟

حالا، تقریباً همه می دانند که تبلیغات در گوگل، جزو تبلیغات ارزان به حساب نمی آیند. فقط از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ یعنی ده سال پس از اوج گیری گوگل ادز،  ارزش کلیک های تبلیغات در گوگل سالیانه ده درصد افزایش یافته است. 

بنابراین حتی اگر می خواهید بازدهی تبلیغات در گوگل شما در طول زمان ثابت بماند، باید به فکر بهبود کیفیت تبلیغات خود باشید. یکی از مواردی که در اکثر کمپین ها، امکان پیشرفت را فراهم می کند، کلمات کلیدی منتخب تبلیغ در گوگل شما هستند.

خوشبختانه نسخه به روز رسانی شده گوگل کیورد پلنر، پیشنهادات مربوط به کلمات کلیدی را بهتر از همیشه در اختیار شما قرار می دهد تا با صرف کمترین انرژی بهترین نتیجه را کسب کنید. اما قبل از اینکه کار با کیور پلنر را آغاز کنید باید با کیورد پلنر آشنا باشید. از طریق این لینک می توانید مستقیما به بخش گوگل کیورد پلنر بروید.

با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی جدید و مفیدی را به کمپین تبلیغات در گوگل خود اضافه کنید. این ابزار هزاران منبع در اختیار شما قرار می دهد تا از میان آنها کلمات کلیدی جدید را ظرف چند دقیقه پیدا کنید. به تازگی گوگل ابزار جست و جوی کلمات کلیدی خود را به روز رسانی کرده تا با تغییراتی که اخیراً در تبلیغات گوگل اعمال شده است، هماهنگ شوند.

قبلاً، کیورد پلنر گزینه هایی را به شما ارائه می داد تا از میان آنها انتخاب کنید:

بهبود تبلیغات‌ در گوگل

حالا اما بعضی چیزها تغییر کرده و زمانی که برای بررسی کلمات کلیدی جدید اقدام می کنید،‌ با این صفحه روبرو می شوید.

بهبود تبلیغات‌ در گوگل

در این بخش می خواهیم به شما بگوییم چطور از این قابلیت جدید گوگل کیورد پلنر برای بهبود تبلیغات‌ در گوگل خود استفاده کنید.

برای استفاده از گوگل کیورد پلنر، در داشبورد اکانت گوگل ادز (گوگل ادوردز) خود در قسمت Tools  بخش Planning گزینه ی Keyword Planner را انتخاب کنید. درست است که کیورد پلنر جدید گزینه های جدیدی در اختیار شما قرار می دهد اما در کل و به نسبت به نسخه پیشین کیورد پلنر،‌شما گزینه های کمتری در اختیاز دارید.

برای بهبود تبلیغات‌ در گوگل می توانید:

  • با استفاده از وارد کردن یک عبارت کلی مرتبط با کسب و کارتان، یک گروه کلی یا با استفاده از یک وب سایت پیشنهادات جدیدی را برای کلمات کلیدی تبلیغات در گوگل خود دریافت کنید.
  • معیارها و پیش بینی های قیمتی آینده را برای کلمات کلیدی پیشنهادی ببینید.

وقتی می خواهید در مورد کلمات کلیدی جدیدی که قصد اضافه کردنشان به تبلیغات در گوگل خود دارید، ایده بگیرید باید از گزینه اول استفاده کنید.

پیش از اینکه کلمه کلیدی جدیدی را به کمپین خود اضافه کنید، از ابزار پیش بینی برای سنجش کارایی این کلمات استفاده کنید. برای گرفتن ایده های جدید و کلمات کلیدی مرتبط میتوانید توضیحی در مورد محصول یا خدمات خود ، صفحه فرود  و یا صفحه اصلی وب سایت خود یا گروه محصولات خود را درست مثل قبل وارد کنید:

از نوشتن یک جمله یا پاراگراف کامل در این بخش خودداری کنید. مومضوع کسب و کار خودتان را در دو یا سه کلمه خلاصه کنید. یا از کلمات کلیدی که در کمپین های تبلیغات در گوگلشما امتحان خود را پس داده اند استفاده کنید. حالا با داشبورد کاملا متفاوتی مواجه می شوید. همه ی کلمات کلیدی مرتبط با عبارت جست و جو شده به ترتیب ارتباط نمایش داده میشوند.

اما در ورژن جدید برنامه شما سه ستون Top of page bid (low),” “Top of page bid (high),” را“Account status”: را هم میبینید.

دو معیار اول به ما می گویند در مقایسه با پایین صفحه چقدر باید خرج کنید تا تبلیغات در گوگل شما در بالای صفحه دیده شوند. به جای میانگین هزینه هر کلیک یا هزینه مزایده شما عددی دقیق تر و کاربردی تر در دست دارید.

بیشتربدانید: تبلیغات یوتیوب

می خواهید برای کلمه تبلیغ در گوگل بالا دیده شوید یا پایین صفحه برایتان کافی است؟

این ساده ترین راهی است که از طریق آن می توان شیوه رقابت در گوگل را توضیح داد. در واقع الگوریتم فاکتورهای دیگر مانند CTR و زمان را هم مد نظر میگیرد. معیارهای امتیاز کیفی تبلیغات در گوگل میزان این پیچیدگی را تعیین می کند و بر روی پولی که شما هزینه می کنید تاثیر می گذارد.

ستون وضعیت اکانت Account status نشان می دهد که آیا قبلا از این کلمه کلیدی در یکی از کمپین های تبلیغات در گوگل خود استفاده کرده اید یا نه. با قرار دادن فیلتر های مخصوص می توانید کلمات کلیدی را بر اساس هزینه مزایده میزان رقابت حجم سرچ. معیارهای دیگر طبقه بندی کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید کلماتی را که با بودجه و هدف تبلیغاتی شما هماهنگ نیستند را پیدا کرده و کنار بگذارید.

اما هیجان انگیز ترین ویژگی جدید کیورد پلنر، این است که می توانید آن دسته از کلمات کلیدی را که قبلا در اکانت گوگل ادز خود از آن استفاده کرده اید را فیلتر کنید.

به روز رسانی دیگر به بخش حجم جست و جو و نمودار کلمات کلیدی محبوب اعمال شده است.

حالا دیگر گوگل میزان جست و جو در موبایل و میزان کلی جست و جو را اول نشان می دهد. به هنگام تنظیم تعداد ستون ها می بینید که سه معیار جدید وجود دارد که به صورت پیش فرض انتخاب نشده اند.

تبلیغات در گوگل
  • میزان رقابت
  • سهم نمایش ارگانیک چه درصدی از کلیک ها بر روی کلمه ی مورد جست و جو ارگانیک و چه درصدی پولی هستند؟
  • جایگاه میانگین ارگانیک اگر شما به صورت ارگانیک برای این کلمات رتبه بندی شده اید این معیار می تواند برای شما مفید باشد.

ویژگی های جدید گوگل ادوردز به همین جا ختم نمی شود. گوگل ویژگی جدیدتری را به این ابزار اضافه کرده است که از طریق آن می توانید به پیشینه هر کلمه کلیدی دسترسی پیدا کنید. با ما همراه باشید تا شما را از جدیدترین قابلیت های کیورد پلنر آشنا کنیم.

چطور از گوگل کیورد پلنر برای بهبود تبلیغات‌ در گوگل استفاده کنیم؟
حالا، تقریباً همه می دانند که تبلیغات در گوگل، جزو تبلیغات ارزان به حساب نمی آیند. فقط از...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید